Kāzu scenārijs “One place wedding” jeb vienas vietas kāzas

Šķiet katrās kāzās ir lielāks vai mazāks kāzu scenārijs, bet ir. Šoreiz tā plašāk par 2020. gada trendu – One place wedding

 

Joprojām ir vedēji, līgavas, viesi, kas vēlas iesaistīties kāzu organizēšanā, taču šo informāciju meklē Google.  Ko mēs šobrīd varam atrast Google par kāzu scenāriju? Diemžēl, tikai pagājušā gadsimta tradīcijas un aizvēsturiskus dokumentus par kāzu svinībām. Tāpēc mēs, BalticWedding komanda, vēlamies jums izstāstīt par vienu no kāzu dienas scenārijiem.

 

Ja vēlies mūsu stāstu labāk klausīties, ne lasīt, esam ierakstījuši arī Podcast.

Spied PLAY un aiziet >>>

Ja savā kāzu dienā vēlaties mieru, nesteigšanos, vēlaties chill-ot un baudīt īpašo dienu, tad “one place wedding” koncepcija būs ideāla. Braukāšanu pāri 7 tiltiem un visvisādas izdarības tad droši atstājiet citiem! 🙂

Kāzu scenārijs

“One place wedding”

Jāsāk ar vietas izvēli, muiža, viesu nams, vēlams ar lielu teritoriju, kur viesi var brīvi iziet ārā, pietiek vieta ceremonijai. Vienas vietas kāzas ir īpašas, jo paredz, ka viss notiek vienuviet, tādēļ meklējot vietu, kur vēlaties rīkot savas kāzas, jāpiedomā par iespējām, kādas piedāvā šī vieta, vai būs vieta ceremonijai, vai viesiem arī pietiks vieta nakšņošanai, būs telpas banketam un vai arī apkārtne jūs piesaista vizuāli.

.

Noteikti apskatiet foto galeriju >>>

 

.

 

Uztraucaties, ka līgavainis nejauši satiks līgavu pirms ceremonijas?

Jūsu uztraukumam nav pamata, jo kā jau iepriekš minējām, kāzām vienā vietā ir jāizvēlas plaša teritorija, kas nozīmē, ka līgava pucējas vienā vietā, kopā ar vedējmāti, draudzenēm un mammu, taču līgavainis ar vedējtēvu ģērbjas, piemēram, citā stāvā. Jūs nesatiekaties, bet visi zināt, ka esat vienuviet. Īsta idille– no rīta pie līgavas atbrauc make-up meistare, atbrauc frizieris, tur pat uz vietas ir gardas brokastis, nav nekur jāskrien, tur pat blakus ir arī draudzenes un mamma.

Arī fotogrāfs šajā laikā ir uz vietas, iemūžinot gan kā no rīta pucējas līgava, līgavainis, kā mamma ar tēti pirms kāzām čalo, māsas vai brāļi, palīdz pirms ceremonijas sagatavoties. Tā ir iespēja iemūžināt burvīgo kāzu rīta procesu, kā ģimenes locekļi iesaistās un palīdz, nesteidzīgi, arī baudot noskaņu, emocijas, īstus momentus. Fotogorāfam ir iespēja sekot līdz līgavai pirms ceremonijas jau no brīža, kad tētis samīļo meitu, kā ved uz ceremonijas vietu, tēta acu skatiens un ticiet vai nē, bet tas viss notiek ļoti harmoniski un mierīgi.

.

Noskaties arī video>>> Spied šeit!

 

Ierodas kāzu viesi

Ja vieta atļauj, arī viesi paliek tur pat, nakšņošana arī notiek vienā vietā. Ja brauc viesi no ārzemēm, nav speciāli jāmeklē un jāīrē viesnīcas, viss tiek nodrošināts uz vietas. Kad viesi ir ieradušies, viņi sāk iekārtoties, lejā tiek pasniegtas kādas uzkodiņas, arī viesi jūtās brīvi, rodas māju sajūta, viņi saprot, ka nekur nav jāskrien un jāsteidzas. Skaisti, ja viesi redz kā tiek dekorēta svinību vieta, kā dekorators darbojās svinību vietā, ka tiek nestas puķes, viesi tiek iekļauti kāzu rīta burvībā un rosībā.

Ceremonija

Tur pat ārā notiek arī pati kāzu ceremonija. Ja bieži vien līgavas uztraucas, ka ejot vai braucot uz ceremoniju kleita var nosmērēties, tad šādā kāzu scenārijā šāds variants nepastāv. Viss notiek mierīgi, izturēti. Pēc kāzu ceremonijas lieli ziedu klēpji nav jāstūķē mašīnās vai jādod kādam, lai nogādā uz svinību vietu. Ziedi paliek tur pat svinību vietā. Notiek fotosesija ar viesiem, šampanieša iedzeršana un atkal – nekur nav jāskrien!

Pēc ceremonijas ir posms, starp ceremoniju un banketu, kad sāk rasties jautājums, ko darīt un ar ko nodarbināt viesus. Šis ir īstais brīdis, kad sāk iesaistīties arī pasākuma vadītājs. Vakara vadītājs kopā ar viesiem izdomā dažādas aktivitātes, vieglā veidā, tie, kas vēlas, piedalās, ja nevēlās, tad bauda skaisto vietu un svētku burvību, viss notiek nepiespiestā gaisotnē. Vakara vadītājam noteikti ir jābūt. Lai gan uzskatāt, ka viesi ir atraktīvi un vedēji visu spēs vadīt, tomēr jāpadomā, ka arī vedēji ir viesi un arī viņi vēlas atpūsties un izbaudīt mirkli. Ļaujam vedējiem uzelpot un, lai savu darbu dara tie, kas to vislabāk prot – pasākuma vadītājs. Viņš mācēs savākt publiku, izdomāt ko ar publiku darīt.

 

Kāzu fotosesija

Kamēr pasākuma vadītājs izklaidē viesus, ir laiks jaunā pāra foto sesijai. Jaunajam pārim ir laiks nozust uz brīdi kopā ar foto un video cilvēkiem. Tas nebūt nenozīmē, ka ir jābrauc prom,  ja vieta ļauj var aiziet kaut vai otrpus viesu namam, tā var būt pļava, bērzu birze, kur noķert skaistos kadrus. Fotosesijai nav jābūt garai, galvenais noķert īstos kadrus, tuvību, dzīvie momenti, koncentrējamies un jūsu dienu, stāstu par jūsu ģimeni, stāstu par cilvēkiem, kas ir atbraukuši ciemos. Kāzas vienā vietā nozīmē, ka tie ir ģimenes svētki, šajā koncepcijā nav paredzēts, ka viesi uz ilgu laiku tiek atstāti tikai ar pasākuma vadītāju. Šie ģimenes svētki, jums ir jāpavada kopā ar viesiemi. Jūsu stāsts, video vai foto arī būs mīļš un pozitīvs, pateicoties tiem cilvēkiem, kas būs ar jums kopā. Tāpēc arī fotosesijai, mini pastaigai ir jābūt īsai un mierīgai, lai jūs pie viesiem varat atgriezties pilni enerģijas.

 

Ko darīt viesiem kamēr jaunais pāris ir fotosesijā?

Viens no variantiem – divi fotogrāfi. Viens fotogrāfs iet ar jauno pāri, bet otrs fotogrāfs tikmēr paliek ar viesiem. Tādējādi parādot viesiem, cik ļoti svarīgi jums viņi ir, ka ne tikai jauno pāri fotogrāfēs, bet arī viesi ir sapucējušies un gaidījuši šo īpašo dienu, tādēļ arī viņiem ir jādod iespēja taisīt jautras bildes, par kurām pēc tam varat visi kopā pasmaidīt. Otrs variants – spēles ar pasākuma vadītāju. Viegli, nepiespiežot kādu piedalīties, bet gan pēc brīvas izvēles, katrs var piedalīties aktivitātēs. Pasākuma vadītājs var arī sagatavot viesus sagaidīt jauno pāri, ar dažām tradīcijām, kad arī vecākiem ir iespēja pateikt kādu mīļu vārdu.

 

Sēšanās pie svinību galda

Ātri arī pienāk vakars, banketa daļa, vecāku tosti, kas vienmēr ir mīļi un patiesi. Kāzu scenārijs vakara daļā parasti sastāv no galvenajiem punktiem. Pirmā deja, citi vēlas, lai spēlē grupa, citiem patīk šovi, triku  miestari. Jāpadomā, lai vide, kur notiek kāzas, visapkārt ir vizuāli baudāma, visapkārt ir visādi nieciņi. Lai viesim ir iespēja iziet arī ārā vai uz kādu kafijas iedzeršanas vietiņu, lai visur ir svinību sajūta, bildītes vai stāsti par jums, ap jums, par viesiem un galvenais – lai viss ir brīvi. Arī jaunajam pārim ir jāpaspēj parunāties ar viesiem, tādēļ iesakām nepiesātināt scenāriju ar aktivitātēm, jāļauj visam iet arī nedaudz pašplūsmā.

 

Vienas vietas kāzās ir brīnišķīgas, tajās nav liekas steigas, arī  jaunajam pārim ir brīdis sev, brīdis aiziet uz savu nummuriņu, iziet nelielā pastaigā divatā. Tāpat viesi bauda vakaru, atpūšas un negaida no jums nepārtrauktu programmu pēc noteikta laika. Izbaudiet šo brīnišķīgo dienu!


Raksta autore / Līva Martinsone / BalticWedding