Laulība – varbūt labākais no visiem maniem idiotismiem. Neviens neticēja: abi devāmies uz Vjetnamu, lai atpūstos no cilvēkiem.  Brīnumainā kārtā bijām nolēmuši doties ceļojumā pēdējā brīdī.

Jeļena mani iepatikās uzreiz. Lidojumā es piedāvāju viņai palīdzēt novietot maisiņu bagāžas nodalījumā, pretēji saņēmis tik vēsu attieksmi, kas turpinājās līdz ierašanās brīdim. Vjetnamā mēs dzīvojām dažādās viesnīcās.  Trešajā dienu es iznomāju motorolleru un viss gāja labi.

Gluži nejauši es nobraucu garam viesnīcai, kurā dzīvoja Jeļena. Kautkā sanāca, ka mēs nonācām pie baseina. piedāvāju viņai iemācīt vadīt motorolleri. Tad mēs tikāmies vakaros vakariņās un liktenīgu nelaimes gadījumu virkne noveda pie tā, ka nākamajā rītā es, kā godīgs cilvēks, izdarīju viņai bildinājumu.

Lena domāja ilgu laiku. Septiņas minūtes. Tad viņa piekrita.  Tūlīt pēc atgriešanās Rīgā Lena paziņoja, ka grib kāzas 22. decembrī.

Sākotnēji plānojām kāzās tikai vecākus: viņi nolēma viesus uzaicināt nedēļu iepriekš. Sākotnēji tika izmesta banketa ideja, mēs nolēmām organizēt nelielu bufetes galdu. Vienīgais, kas nopietni bija izlemts, bija apģērbs un kāzu fotogrāfa klātbūtne un kāzu video filmēšana, lai viss notiekošais būtu fiksēts. Viss pārējais bija palicis iespējai.

Kāzu rīts atnesa satraukumu.

Ar laika apstākļiem mums ļoti paveicās. Decembra vidus nolēma mums uzdāvināt kāzu dāvanu, tāpēc ārā mēs jutāmies ērti bez virsdrēbēm. Kāzu video filmēšana bija apmēram divas stundas nebijām pat nosaluši, bet gandrīz nokavējām ceremoniju.

Kāzu ceremonija bija veiksmīga. Neskatoties uz to, ka katram otrajam zālē uz viņa sejas tika uzrakstīti tūkstošiem iemeslu, kas varētu traucēt šo savienību, priesteris nolēma neiesaistīties un paziņoja mūs par vīru un sievu.

Kopš kāzām pagājuši astoņi mēneši.  Par laimi mums ir divistabu dzīvoklis: ir kur paslēpties.

Dažreiz paslēpjamies dažādās telpās un skatāmies mūsu kāzu filmu. Un tad mēs tiekamies virtuvē uz miera izlīgšanu Mēs mīlam viens otru, un šajā filmā tas ir ļoti skaidri redzams.

Līgavas rīts | Rīga,

Foto un video sesija | Maskavas ielas rajons

Kāzu ceremonija | Ģertrūdes baznīca

Kāzu video | Ainārs Krauklis, BalticWedding

Kāzu foto | Nadja Kraukle, BalticWedding

Share this story
Back to portfolio