Ziemas kāzas Jaunmoku pilī, Kristine un Aidan, kāzu video

Foršas ziemas kāzas Jaunmoku Pilī 29.decembrī. Pāris no ASV, abi atlidoja uz Latviju nosvinēt šo brīnišķīgo pasākumu. Līgavas rīts aizsākās netālu no Jūrmalas, Priežuciemā vecāku mājās, lielas ģimenes draudzīgajā gaisotnē. Pēctam devāmies nelielā foto video sesijā pie jūras un mežā – brīnišķīgi mīļi momenti un forši kadri priekš kāzu video. Kāzu ceremonija Jaunmoku pilī, lielajā zālē sanāca patiešām skaisti.

Kāzu video / Kristine un Aidan

Skaties video – 

.

Viņu stāsts:

Mēs ar Aidanu satikāmies San Diego, kad es uzsāku savas doktorantūras studijas, un, pēc dažu mēnešu draudzības, sākām tikties un ar laiku nolēmām apprecēties. Es vienmēr biju iedomājusies precēties vasarā, bet tā nu sanāca, ka vasar tieši bija pagājusi, un līdz nākamajai gaidīt negribējām, turklāt San Diego laiks vienmēr ir jauks. Izvēlējāmies datumu, kas visiem vairāk derētu. Mēs gribējām apprecēties Tā Kunga templī, un Latvijā tāda nav, bet San Diego ir ļoti skaists. Oficiāli mēs tikām saistīti Amerikā, taču es uzaugu Latvijā, un visi mani bērnības draugi un mīļie ir tur, un es zināju, ka kāzas gribu svinēt “pa latvisko”. Plānošana bija sarežģita, jo ļoti daudz iespēju uz vietas braukt kaut ko apskatīt nebija. Plānoju visu no Amerikas. Mani bija vecāki un dažas draudzenes, kas dzīvo Latvijā, tad viņi palīdzēja nokārtot visas formalitātes, bet lielākoties konceptuālos jautājumus risināju pati.

Pluss precoties “nesezonā” bija tāds, ka daudzi profesionāļi bija pieejami, un man palaimējās atrasts tādus, kas bija gatavi ar mani strādāt arī ar desmit stundu nobīdi. Kāzu rītā es gatavojos mājās, Priežuciemā, un bija klāt gan mana, gan Aidana ģimene, kas pilnā sastāvā atlidoja uz Latviju. Mazs tāds bardaks, bet mīļi un jauki, jo visi bija savējie. Mēs ar maniem palīgiem bijām visu izrunājuši tā, ka kāzu dienā liela stresa nebija, es varēju uzticēties fotogrāfam, videogrāfam, vedējiem un vakara vadītājiem ņemt grožus savās rokās, un viņi visi ļoti gludi sadarbojās. Mēs nolēmām fotografēties pirms ceremonijas, jo man pašai kā kāzu viesim ļoti ilgi nepatīk gaidīt, bet gribās arī skaistas bildes no mūsu lielās dienas, turklāt bija stratēģiski jāizmanto dienasgaisma.

Kāzas bija daudz jaukākas un mīļākas nekā mēs vispār būtu varējuši iedomāties – visi viesi izstaroja tādu sirsnību un mīlestību, ka es pat naktī apraudājos no tā emociju pārplūduma, ko piedzīvoju. Ceremonija bija īsa un kodolīga, kurā apmainījāmies ar personīgiem zvērastiem. Aidans savējos bija pats uzrakstījis latviski. Mums vakara vadītāji bija improvizācijas teātra aktieri. Sākotnēji plānotais viesu skaits bija visai liels. Ziemā, protams, daudzi saslimst, beigās viesu bija mazāk, bet es gribēju tādu vadītāju, kas māk reaģēt un apvaldīt tādu baru.

Arī Latvijā nav daudz vietu, kur spēj uzņemt vairāk par 100 viesiem. Katrā ziņā viss beigās sanāca labi, pat vēl labāk, nekā būtu varējusi cerēt. Valdis ar Ditu pat uztaisīja mazu izrādīti par manu un Aidana dzīvi, kur mēs visi pārsmējāmies. Galvenais, ka kompānija bija super.

Un arī uz mičošanu, lai gan nekad nebiju to piedīvojusi, biju ieintriģēta latviešu tradīcījās, tāpēc sarunājām folkloristu grupu, lai novada mičošanu. Mičošana, vismaz garīgā ziņā, man bija vakara kulminācija. Mūsu kāzu pasākumi, ieskaitot ASV kāzas, bija ilguši vairākas nedēļas, un visā tajā burzmā es vēl nebiju spējusi aptvert, kas īsti tad ir noticis. Kāzu vakarā, dūdu skaņu pavadībā, kamēr viņi dziedāja par raudošām meitām, kas sarūkst skaitā, un priecīgām sievām, pieņemot jauno sievu, es tā pa īstam beidzot sajutos precēta. Tā saikne, ko es atjaunoju ar savām latviešu saknēm, bija nostiprināta, un nu mēs biju pilnīgi precēti. Tiešām ļoti priecājos par visu atbalstu un palīdzību, ko saņēmām no apkārtējiem, tā tiešām bija burvīga diena.

.

Līgavas un līgavaiņa rīts | līgavas māja

Dekorācijas | Oscar Weddings

Video | Baltic Wedding

Kāzu Ceremonija un svinību vieta | Jaunmoku pilī

Fotosesiju vietas kāzām | Ragaciema pludmale, mežs, daba

Meikaps | Ilze Dravniece

Frizūra līgavai | Kristīne Blaua

Kāzu kleita | Galina Signature

Plīvurs | BlumArt, Marta Blūma

Vakara vadītājs | Valdis Sils un Dita

Muzikanti | Laika Upe

Kāzu kūka | Anna Panna

Mičošana | Grodi