divi fotoaparāti divi operatori

Vai vajadzīgi divi operatori kāzās?

Pēdējā laikā arvien biežāk dzirdam šo jautājumu, vai vajadzīgs otrs operators kāzās? Nav viennozīmīgas atbildes “jā” vai “nē”.

Divi operatori kāzās, jā vai nē?

To var pateikt tad, kad zināmi vairāki aspekti, un parasti tas atklājas pēc sarunas ar pāri. Piemēram šāda info: kopējais kāzu budžets, viesu skaits, attālums starp līgavu un līgavaini, notikumu intensitāte kāzās, u.c.

kāzu operators filmēšana

Nu tad, kā saka, pa godīgo! Pastāstīsim kā īstenībā ir un uzzināsiet to, ko citi nestāsta.

Variants, kad kāzas filmē divi operatori.

divi kāzu operatori - filmēšana

Viņi abi gandrīz nekad nefilmē vienu un to pašu un ar vienādiem objektīviem, tas notiek ļoti reti. Pienākumi ir stingri sadalīti, lai rezultātā sanāktu dažādība un kopumā vairāk labie kadri (labie kadri tie ir tie, kas sanākuši patiešām skaisti). Ar kāzu video ir līdzīgi kā ar foto, jo vairāk kadru, jo vairāk laba materiāla saņemsiet.

1. Sākam ar kāzu rītu, ja strādā divatā, tad viens operators – pie līgavas, otrs – pie līgavaiņa un bez steigas mierīgi var strādāt līdz vislabākajam rezultātam.

2. Kāzu ceremonija, tās laikā viens operators vairāk ir ar jauno pāri, otrs lielāku vērību pievērš ģimenei un viesiem, viņu emocijām un protams arī dekorācijām, detaļām. Divatā strādājot palaist garām svarīgos brīžus vai kādu spilgtu emociju ir gandrīz neiespējami.

3. Foto/video sesijas laikā abi operatori norunā ko katrs filmēs, parasti viens filmē tuvplānus un vairāk sejas/emocijas, otrs meklē interesantus rakursus un kopplānus. Kā arī vajadzības gadījumā pilotē dronu. Rezultātā sanāk vairāk skaistu kadru pie mazākas piepūles un īsākā laikā.

Vienvārdsakot labi sastrādājusies komanda bez problēmām visu var izdarīt ātrāk un kvalitatīvāk.


 

Un variants, kad kāzas filmē viens operators.

operators kāzām, kāzu video

Pēc visa augstāk rakstītā Jums var likties, ka viens nav darītājs, bet tā gluži nav. Labi izplānotas, nelielas kāzas (līdz 50cilv.) droši varam teikt, viens operators to paveiks labi. Ko mēs domājām sakot “labi saplānotas”? – kāzas, kurās nav patstāvīga steiga un steigšanās uz viesu namu!

  1. Kāzu rīts – brīdis, kad gandrīz vienlaicīgi ir jābūt gan pie līgavaiņa, gan līgavas, parasti operators piebrauc pie līgavaiņa uz apm. 30min, tad dodas pie līgavas, kura jau ir uz 50% gatava un top kāzu video māksliņa.
  2. Kāzu ceremonija – viens operators dara visu, gan drons, gan 3axis stabilizators, gan filmēšana no zemes. Protams lielākā uzmanība tiek veltīta pārim, tikai tad visiem pārējiem. Tiek arī piefilmēti vecāki, draugi. Ceremonija ir tā kāzu daļa, kas vienam ir visgrūtākā.
  3. Foto/video sesijas laikā 98% gadījumos operators strādā pārī ar fotogrāfu – divi cilvēki. Ja Jūs jūtaties ērti, kad nav daudz cilvēku, izvēlaties šādu variantu. Vajadzēs nedaudz vairāk laika, lai safilmētu foršos dažādos kāzu video momentus/kadrus.

Arī viens operators pietiekami labi dara savu darbu un dod rezultātu par kuru pāri ir pārsteigti un pārpilni emocijām.

>>> Jebkurā gadījumā iesakām pie tikšanās izrunāt kāzu dienas plānus un idejas, tie operatori, kas ir ar pieredzi vienmēr ieteiks labāko risinājumu, nevis dārgāko! 🙂

Viens jauks kāzu video darbiņš, iedvesmai un sajūtām!


Plānojiet kāzas kopā ar labākajiem, ar BalticWedding