Kāzu video – kā viegli un ērti atrast operatoru

Sveiki, un paldies, ka ienācāt mūsu web lapā. Šajā rakstā padalīsimies pieredzē ar to, kā viegli atrast sev piemērotu kāzu video filmētaju.

Ja tev labāk patīk klausīties nevis lasīt, tad spied Play 🙂

.

Viennozīmīgi varam teikt, ka informācijas daudzums šodien ir tāds, ka lielākai daļai vispār to ir grūti izfiltrēt un adekvāti uztvert. Arī mēs kāzu nozares speciālisti (fotogrāfi, dekoratori, organizētaji, filmētāji, mūziķi, utt) izbaudam šo uz savas ādas.

Bet kopumā jau viss nav tik traki, kā izklausās 🙂

Labi, ķeramies pie lietas. Tātad, esat nonākuši pie izvēles: kur atrast kāzu video vai operatoru savām kāzām. Šis nav no tiem vieglākajiem uzdevumiem, neuztraucaties, tūlīt palīdzēsim.

.

.

Kāzu video stils / izpildījums

Uzreiz saprast kāda stila un izpildījuma video vēlaties ir ļoti svarīgi. Kapēc? ja īsumā, tad visi filmētaji dalās divās lielās grupās – tie kas filmē vairāk reportāžu (dzīvie momenti un patiesās emocijas), un tie, kas 90% no visa filmē inscinētos momentus (uzspēlētie kadri, mākslīgie momenti). Ja jau sākumā sapratīsiet kuru ceļu iet, tas ļoti atvieglos meklējumus.

.

.

Budžets

Vispirms Jums ir jāsaprot vai šī pozīcija ir prioritāšu augšpusē vai lejasdaļā, no tā ir atkarīgs tas, kādu summu atvēlēsiet priekš kāzu video. Ja tā pavisam nopietni, tad kāzu planošana ir jāsāk ar tukšu prioritāšu sarakstu/tabulu, bet par to kādā citā blogā.

Kad esat sapratuši aptuveno budžetu (droši liekat klāt ~30%), kāpēc? jo 95% gadījumos vēlmes mainās plānošanas procesā, uzsākat meklējumus.

Kur meklēt kāzu video?

Neaprobežojaties tikai ar paziņu loku, izmantojiet: (google, youtube, vimeo, kāzu portālus, fcb grupas). Atzīmējiet sev tos, kas patiešām patīk, tos kas itkā ir ok, uzreiz metat prom, tādā veidā būs vieglāk atlasīt no tiem, kas palika sarakstā.

Ko darīt tālāk?

Iesaistaties plānošanā abi divi, savā starpā izrunājiet to, kas Jums abiem svarīgs, kādu vēlētos savu kāzu video, ar skaņu vai bez, kādā stilā, no kura brīža filmēties, vienu vai divus operatorus, galu galā, kur filmēties, utt utt. Jo skaidrāka bilde būs Jums pašiem, jo precīzāk varēsiet noformulēt info ar kuru uzrunāsiet potenciālos kāzu operatorus.

Veidi kā uzrunāt

tos, kas iepatikušies pa lielam ir 3! Zvanīt (vislabāk), e-pasts (vispopulārakais), whatsapp (modernākais), mums kāzu video veidotājiem nav tik svarīgi caur kuru no šiem kanāliem mūs uzrunāsiet. Svarīgāk ir tas, kā uzrunāsiet un cik info iedosiet par kāzam kuras plānojiet, cik daudz pastāstīsiet par to ko vēlaties un kādu video Jums patīk.

Noteikti sarunajiet tikšanos un padzerat kafiju ar izvēlētajiem kāzu operatoriem, dzīvais kontakts ir ļoti svarīgs.

To kādus jautajumus uzdot un ko pajautat, variet atrast šeit vai arī noskataties video

.


Rakstu sagatavoja: Ainārs Krauklis | BalticWedding