Kāzu video, atklāti par to, kas ir panākumu atslēga?

Plānojot kāzas pāri patērē ļoti daudz laika un ļoti daudz nervus, bet neslēpsim, ka arī līdzekļus, lai radītu sapņu kāzu dienu, kuru pāris vēlas atcerēties visās krāsās, detaļās un niansēs. Tāpēc šodien parunāsim par kāzu video izvēli un tā vajadzību.

Kāzu video

Kā gan labāk uzzināsim par kāzu video, ja ne no pieredzējuša un talantīga kāzu video operatora, tādēļ šoreiz palīgā saucām Aināru Kraukli, kas palīdzēs visos jautājumos, kas saistīti ar kāzu video.

.

Ir tā saucamie darba cilvēki, ģimenes cilvēki, taču Ainārs sevi uzskata par kāzu cilvēku, jo 80% sava laika pavada tieši kāzās, filmējot.

Ne vienmēr un visiem kāzās ir vajadzīgs operators, video cilvēks un pēc tam kāzu video. Cilvēki parasti iedomājas par kāzu video pēdējā brīdī, vai pat sākumā to nevēlās, jo nejūtas ērti ja tiek filmēti. Bieži vien cilvēki sabīstās un pārprot video cilvēka un fotogrāfa klātesamību kāzās, šķiet, ka šie cilvēki visu laiku būs metra attālumā un, ka pārim visu laiku ir jāizskatās ideāli, taču tā ne būt nav.

 

Ja labāk patīk klausīties, tad spied PLAY un patīkamu klausīšanos…

.

Bet kā saprast, vai arī Tev vajag kāzu video?

Kāzās sanāk daudz viesi, banketā mamma, brālis vai vēl kāds no radiniekiem teiks kādu tostu, ko, protams, var iemūžināt foto, bet fotogrāfija ir bez skaņas. Pēc gadiem četriem vai pieciem, vai pat desmit pienāks tomēr brīdis, kad vēlēsieties šo kāzu dienu tā teikt atvērt no jauna ar visām emocijām, skaņām un īpašajiem brīžiem. Video ir vienīgais, kas palīdzēs atcerēties šo dienu vislabāk un precīzāk. Kārtējo reizi skatoties video varēsi sajust cilvēkus, kas kāzu dienā bijuši blakus. Kāzu video vārtība pieaug tikai ar laiku, jo ļauj atsaukt atmiņā brīnišķīgo dienu visās emocijās un detaļās.

 

Kā izvēlēties pareizo kāzu video operatoru un neapjukt lielajā piedāvājumā?

Atvēliet tam laiku, skatieties, kas jums patīk, kas ļoti patīk un piefiksējat, kas no visa jums patīk visvairāk. Apskatat video operatoru paveiktos darbus, kuri jūs uzrunā. Pievēršiet uzmanību ne tikai tam, kas ir filmēts, bet arī kopskatam, skaņām, dzīvajām emocijām, krāsu korekcijām. Komunicējat ar meistariem, runājat par to, kādas ir jūsu vēlmes saistībā ar šo video, vērojat cik ļoti šis video cilvēks uzklausa jūs un cik ļoti vēlas izzināt jūsu vēlmes. Jums jāsaprot, vai vēlaties operatoru, kam būs skats no malas, vai tādu, kas visu laiku ir ar jums un daudz joko.

 

Aināra, kā kāzu video operatora panākumu atslēga jau kopš 2004.gada ir lielā atdeve darbam, ja ir uzsācis kādu darbu, tad to izdarīs ar 100% atdevi. Ja vēlēsies dabūt kadru, kura dēļ uzvalka biksēs būs jaguļas blakus peļķei, tad viņš to izdarīs, un pēc tam tik meklēs ka bikses notīrīt. Neatkarīgi no tā vai pulkstens ir desmit no rīta, vai desmit vakarā, Ainārs savu darbu paveiks ar lielu entuziasmu un aizrautību.

 

Vai kāzās filmē katru detaļu, notikumu,brīdi?

Kāzu scenāriji mēdz būt ļoti līdzīgi un kāzu operatori jau zin, kuri ir brīži, kuri nav jāiemūžina ar video, bet gan jāļauj savs darbs veikt fotogrāfam, kā arī ir momenti, kad fotogrāfs var pastāvēt malā un ļaut filmēt video cilvēkam. Lai gan ir brīži un momenti, ko operatori nefilmē, viņiem vienmēr ir ausis vaļā. Ne jau viss, kas notiek kāzu dienā ir jānofilmē, tas ir tāpat kā kino, filmas ilgums ir pus otra stunda, taču izejmateriāls ir, piemēram divdesmit astoņas stundas. Tāpat arī kāzās, izejmateriāls ir četras, piecas stundas, no kura uztaisa sešu, septiņu minūšu video plus kādu garāku video materiālu un tas ir pilnīgi normāli. Pieredzējuši video operatori jūt un zin, kurā brīdī jāslēdz iekšā kamera.

 

Kas kāzās rada īpašo noskaņu, fīlingu?

Noskaņu rada pats epicentrs – līgava un līgavainis. Ja jaunajais pāris ir laimīgi un priecīgi un arī kāzu plānošana ir bijusi pozitīva, tad arī kopējais kāzu fīlings būs labs. Noskaņu kāzās iedod arī kāzu plānotājs, ja tāds ir un visnotaļ arī kāzu vakara vadītājs. Bet, starp kāzu ceremoniju un kāzu vakaru ir video un fotosesijas brīdis, kad šo fīlingu dod tieši foto un video cilvēki.

Šeit viens foršs video –

.

Ko klients, saņem no kāzu operatora pēc kāzām?

Kāzu video var pielīdzināt kvalitatīvi šūtai kleitai, jo kāzu kleita ir tik pat svarīga kā kāzu video, viss ir atkarīgs tikai no jūsu plānotā budžeta. Saņemot kāzu video jūs saņemat ne tikai video, bet arī īstas tā brīža emocijas un sajūtas. Vēršoties Baltic Wedding pēc kāzu video, jūs saņemat kāzu dienā video operatoru, kas ļoti labi spēj rīkoties ar savu kameru un dronu. Otrkārt, jūs saņemat pēc kāzām piecu līdz septiņu minūšu garu samontētu kāzu video plus garo kāzu video. Kā arī, Baltic Wedding komanda jums nodod pilnīgi visu safilmēto materiālu no jūsu kāzu dienas. Šis viss pie jums nonāk USB un skaistā kastītē, un ja ir bijis arī kāzu fotogrāfs, tad arī bildes uz papīra.

 

Mīļie jaunie pāri, izmantojat arī izdevību aiziet uz pirmskāzu fotosesiju, kuru var apvienot arī ar pirmskāzu video, pēc kura redzēsiet ne tikai sevi fotogrāfijās, bet arī redzēsiet savas kustības un kā jūs redz video cilvēks.

 

Baudat savu kāzu dienu, esiet tādi, kādi esat, patiesi, emocionāli, traki! Izdarat savu izvēli, uzticaties savai iekšējai sajūtai un tikai tad jūs atradīsiet savu īsto video meistaru, kas iemūžinās kāzu dienu tieši tādu kā jūs vēlaties!

 


Šeit izsmeļošs raksts par to, kā veidojas kāzu video cena.


Rakstu sagatavoja: Ainārs Krauklis / BalticWedding