pontons restorāns hercogs

Kāzu svinības, kur svinēt un kā

Vēlies uzzināt kā vislabāk saplānot svaas kāzu svinības? Kā izvēlēties pareizo svinību vietu? Kā neapjukt lielajā kāzu svinību vietu izvēlē? Un kā izvēlēties vakara vadītāju? Lasi tālāk, un uzzināsi.

Kāzu svinības, kā tās notiek un kur svinēt

Kāzas ir svinības par godu diviem cilvēkiem, kas ir satikušies, atraduši viens otru un sapratuši, ka savu turpmāko dzīvi vēlas pavadīt kopā. Ik viens vēlas lai šī diena ir īpaša, skaista un neaizmirstama, taču ir jāzin vairākas lietas, lai savu īpašo kāzu dienu saplānotu tieši tādu kā vēlaties.

Esam padomājuši arī par tiem, kam patīk klausīties un ierakstījām Podcast.

spied PLAY un noderīgi patīkamu klausīšanos >>>

.

Svinību diena!

Ļoti daudziem tā arī ir svarīgākā visā kāzu plānošanas procesā. Kāzu svinības jeb bankets ir tā kāzu dienas daļa, kad visi viesi un jaunlaulātie sēžas pie lielā svētku galda, malko gardus ēdienus, dzērienus, dejo, dzied un vienkārši labi pavada laiku. Parasti svinību daļa ilgst vismaz 7 stundas, taču ja kāzas tiek svinētas rudenī vai ziemā, svinības var būt arī ilgākas, tumšā laika dēļ.

Patīkama aizkavēšanās

Viena no pirmajām lietām, kas jāzin, 90% kāzu svinību jaunais pāris kavē ierašanos uz svinīgo daļu, un par to nebūt nav jāuztraucas. Jaunajam pārim laicīgi ir jānodrošina, ka tajā laikā kamēr pāris kavēs ierašanos, būs kāds, kas parūpēsies, lai viesi ir paēduši, viņiem ir ko darīt. Gan jaunajam pārim, gan viesiem ir jāsaprot, ka tas ir pilnīgi normāli, ka jaunais pāris kavē ierašanos uz svinīgo daļu, filmēšanas vai fotosesijas dēļ, jo šīs fotogrāfijas un brīžus var iemūžināt tikai šajā vienā brīdī, to vairs nekad nevarēs atkārtot otrreiz. Ja būs izvēlēts īstais cilvēks, kas atbild par pasākuma vadīšanu svinību laikā, tad tas neko nemainīs, vai jaunais pāris nokavēs desmit minūtes vai stundu, viesiem būs jautri, būs ko darīt. Vienmēr arī fotogrāfi un filmētāji kāzu svinību vietā ierodas pirms jaunā pāra un viesiem, jo tiek iemūžināta skaisti izdekorētā kāzu svinību vieta, galda kartes, viesi, kā viņi gaida jaunlaulātos, čalošanu un skaisto brīdi, kad ierodas jaunais pāris.

Jaunā pāra sagaidīšana

Nākamais par ko būtu jāpiedomā ir jaunā pāra sagaidīšana. Šobrīd jaunlaulāto sagaidīšana svinību vietā notiek dažādi. Ir kāzas, kur jaunlaulātie tiek sagaidīti pēc tradīcijām, ar septiņām lentītēm, gumijas cimdiem un malkas skaldīšanu un ir arī sagaidīšanas, kas norisinās ļoti ātri, neejot cauri rituāliem un uzdevumiem. Taču ir tradīcijas, kas nemainās – šķīvis un vecāki. Jāizvērtē ko vēlās jaunais pāris un vai viesi ir ar mieru gaidīt ārā vēl stundu, ejot cauri dažādajiem uzdevumiem.

Pēc kā izvēlēties svinību vietu?

Kāzu svinību vieta? Vēl viena izvēle, kas ir viena no noteicošajām, lai svinības ir izdevušās. Izvēloties guļbūvi, kā kāzu svinību vietu, jārēķinās, ka lielākas izmaksas aizies, lai šīs telpas izdekorētu un padarītu īpašas. Mēs ieteiktu izvēlēties vietu, kas jums patīk jau sākotnējā izskatā, tā lai svinībām dekori tiek pielikti kā akcenti, nevis visa telpa izmainīta pilnībā, noslēpjot to, kā telpa izskatās pirms tiek dekorēta. Vieta, kura pati par sevi sākotnēji ir forša, mīlīga, stilīga un gaumīga, neprasīs ieguldīt lielus līdzekļus, lai viņu izveidotu par “WOW” svinību vietu. Kā arī, nav vajadzības taisīt atsevišķu foto stūrīti, labāk uztaisiet visu telpu apkārt, arī ārā visu tā, lai visur, kur cilvēks iet, viņš vēlas uztaisīt bildi, tā lai viss ir baudāms. Nevar aizmirst arī par to, lai telpa nav pārpildīta ar cilvēkiem. Ja skaitās, ka telpa ir paredzēta viesībām, kurās ir simts viesi, tas nozīmē, ka komfortabli cilvēki jutīsies, ja viesi būs apmēram septiņdesmit, jo telpa nebūs pārpildīta, visiem būs, kur apgrozīties.

Gaismas

Gaisma svinību vietā ir tik pat svarīga, kā kāzu kleita. Bez gaismām, nav autentiskās sajūtas, noskaņas. Nevar aizmirst, ka visas kāzas kopumā ir pasākums ap sajūtām, svinību vietā sajūtas un noskaņu palīdz iegūt gaismas, dūmi, dekorācijas. Līdz ar brīdi, kad jaunlaulātie ierodas svinību vietā, viss jau vēl nebeidzas, arī svinību vietā viss vēl turpinās un arī tur visi vēlas kāzu sajūtu. Galvenais vadīties pēc sajūtām, vai vieta uzrunā, vai jūs vēlētos tieši tur svinēt savas kāzas, vai vispār redzat sevi šajā vietā kāzu dienā.

Ja svinību vieta ļauj, lieliska iespēja ir arī dekorēt svinību vietas ārpusi, lai viesiem ir vieta, kur var iet paelpot svaigu gaisu, baudīt skaisto vakaru, gaismiņas, sveces, un perfekti, ja ir iespēja baudīt kafiju vai tēju. Šādas vietas arī vairāk satuvina viesus, it sevišķi ja kāzās satiekas dažādas ģimenes, jo tā ir vieta, kur var nejauši satikties, parunāt un iepazīties.

 

Fotosesija vakara saulē!

Brīnišķīga iespēja, ko nevajadzētu laist garām svinību laikā. Pietiek pat ar divdesmit minūtēm, kad jaunais pāris ar fotogrāfu un video cilvēku var iziet ārā un noķert skaistos kadrus. Brīdis, lai noķertu bildes un video vakara saulē ir tik īss, ka tas vispār neko nemainīs visa svinību vakara laikā, bet bildes un sajūtas paliks uz ilg, ilgu laiku.

 

Kāzu svinību vakara vadītājs

Jeb kāzu vadītajs. Tas ir cilvēks, kas rada kopējo gaisotni, jāizvēlās vadītājs, kas piestāv pārim un pasākumam kopumā. Izvēloties vakara vadītāju, šis cilvēks ir jāsatiek, jāparunājās un jāsaprot vai esat uz viena viļņa, vai jums patīk šī cilvēka joki, kā vadītājs uztver savu publiku. Vakara vadītāji veic milzīgu darbu, saliedējot visu komandu, viesus un lielo ģimeni.

 

Un skaistais vakara noslēgums – mičošana

Pēdējā laikā populāras folkloru kopas mičošanas laikā, tik pat labi ģitārists no mūziķiem var spēlēt ģitāru fonā un radīt īpašu noskaņu. Taču atkal svarīgi padomāt par apgaismojumu mičošanas laikā, piemēram, liels ugunskurs un daudz lāpas. Brīdis, kad visi ir kopā, ar īpašo noskaņojumu, tradīcijām.

Izbaudat savas kāzu svinības, baudat laiku kopā ar mīļajiem, radiet savas īpašās dienas noskaņu ar gaismām, ar mūziku, ar cilvēkiem, kas ir apkārt. Atlicinat laiciņu arī sev izejot ārā kaut vai uz desmit minūtēm, jo tā ir jūsu diena un padarat viņu pēc iespējas mīļāku un foršāku!


Raksta autore: Līva Martinsone / BalticWedding