Kāzu rīts, cikos mosties savās kāzās?

Ik katrai līgaviņai ir jāsaplāno savs kāzu rīts, tā, lai neko nenokavētu, visu paspētu, lai spētu izbaudīt kāzu rīta burvību visā tā pilnībā.

Mēs vēlamies, lai plāno savas kāzas forši, tāpēc šoreiz pastāstīsim par līgavas kāzu rītu, kāda ir bijusi mūsu pieredze un ko ietektu Tev darīt kāzu rītā.

Kāzu rīts

Ja nu gadījumā, neesi liels lasītājs un šo informāciju labāk noklausītos, esam Tev sagatavojuši podcast raidījumu.

Sied PLAY un patīkamu klausīšanos!

.

Cikos celties kāzu rītā?

Kāzas var sākties septiņos no rīta, bet tik pat labi var sākties arī vienpadsmitos. Bieži vien izvēli, cikos kāzu rītā ir jāceļās, ietekmē ceremonija. Ja ceremonija notiek dzimtsarakstu nodaļā, kur ir noteikti konkrēti laiki ceremonijas sākumam, tad arī pēc šiem laikiem līgava plāno savu rītu.

Mūsu pieredzē kāzu rīts ir bijis pat četru un piecu stundu garumā, taču ne vienmēr tas ir vajadzīgs. Kāzu rītam ir jābūt ilgākam tad, ja tiek pucēta ne tikai līgava, bet arī mamma, brāļi, māsas, draudzenes. Tad, ja ir liela make-up komanda, daudz viesi atbraukuši no ārzemēm un ja viņi visi kāzu rītā vienā vietā pucējās.

Ja kāzas notiek vienā vietā jeb “one place wedding”

Superīgi, ja kāzas tiek rīkotas pēc “One place wedding” koncepcijas, jeb kāzas vienā vietā, jo viss ir bez steigas, fotogrāfi un video cilvēki ierodas jau no rīta un ķer skaistos brīžus un mieru kāzu rītā, kad kāds vēl dzer savu rīta kafiju, kāds vēl pliks staigā pa istabu un viss notiek pilnīgā mierā.

Ja vēlies vairāk uzzināt par “One place wedding”, vari izlasīt mūsu stāstu un ieteikumus šādai kāzu koncepcijai – šeit.

Ja rīts ir visiem kopā kādā muižā, viesu namā, šajā vietā jau valda harmonija un miers, arī viesi ir iejutušies, vide ir skaista, vizuāli baudāma, viss notiek skaisti, plūstoši, mierīgi. Šādos kāzu rītos parasti jaunais pāris uz viesu namu vai muižu ir devušies jau iepriekšējā vakarā, un no rīta nesteidzīgi dzer rīta kafiju, bauda brokastis, nesteidzīgi atbrauc arī make-un meistari un frizieri, kas arī sāk pucēt līgavu. Vai nav burvīgi?

Apskati foršu video ar jautru un emocijām bagatu kāzu pirmās dienas daļu 🙂

.

Fotogrāfi ķer skaistos mirkļus, kad līgavu velk skaisto kāzu kleitu. Arī līgavas nummurā visam ir jābūt skaisti, kastīte gredzeniem, matu rotām, daudz un dažādas skaistas un mīlīgas lietiņas, kas vietu un kāzu rītu padara vēl brīnišķīgāku. Ja jautāsiet cikos ir jāierodas kāzu fotogrāfam un video cilvēkam, tad, mūsuprāt, tās ir vismaz divas stundas pirms līgava ir gatava kāzu ceremonijai, lai foto un video cilvēki paspēj noķert kadrus gan ar līgavu, līgavaini, gan mammu un draudzenēm, viesiem, kas ir jau ieradušies.

Kāzu rīts savas mājas

Vienmēr, kad notiek dažādi pārbraucieni, kad līgava ir vienā vietā un līgvainis pilnīgi citur, viss notiek steigā. Vienmēr kaut ko vajag ātri, ātri kādam ir jāpaņem līgavai drēbes, jāpaņem drēbes nakšņošanai un vēl daudz un dažādi sīkumi, par ko nevar aizmirst no rīta jau. Šāds kāzu rīts parasti ir jaunajiem pāriem, kas paši plāno savas kāzas, kur simtiem mazo darbiņu tiek uzticēti draugiem un radiem, kuri “visu spēj”, taču viņiem ar kāzām nekādas pieredzes nav. Tādēļ bieži vien sanāk, ka visi skraida riņķī, zvanās, meklē pagarinātājus un pledus un ko tik vēl ne. Atbrauc vēl viesi no Jēkabpils ar autobusu, taču nav, kā tikt līdz ceremonijas vietai un tad ir bijuši pat gadījumi, kad viesi ir gatavi sēdēt bagāžniekā kopā ar visam mantam un kastēm. Ja visu šo situāciju neuztver traģiski, tad tas pat sanāk kā komēdija, funny piedzīvojums. Tikai viena problēma – līgavai un līgavainim tajā brīdī tas nav funny, jo viņi ir satraukušies.

Mūsu ieteikumi, lai kāzu rīts būtu izdevies:

Ieplānojiet vēl stundu vai pus otru vairak nekā sākumā bijāt plānojuši. Ja domājat, ka kāzu rītam, lai sataisītos pietiks ar divām stundām, ierēķiniet vismaz trīs stundas.
Izvēlēties kāzu rītam mūzikas playlisti, kas nomierina un dod pozitīvas emocijas.
Izvēlaties pareizos cilvēkus sev apkārt kāzu rītā, frizieri, maku-up meistari, lai cilvēki apkārt ir pozitīvi, nevis haotiski un stresaini. Kāzu rītā jābūt apkārt jaukiem un pozitīviem cilvēkiem, kas neuzdzen vēl lielāku stresu. Arī vietai ir jābūt tādai, kas uzrunā pašu, kur jūties labi un komfortabli.
Paēdiet no rīta. Paēdis cilvēks ir labs cilvēks. Kāzu rīts nav izņēmums un nav jāiztur diēta līdz pašam vakaram, lai paēstu. Pasūtiet picas, uzkodas, šampanieti, kaut ko, kas jums pašiem garšos un liks justies labi. Visam nav jābūt super extra glamūrīgi, tās var būt arī picas vai maizītes, galvenais, lai jūs jūtaties labi. Šis ir jūsu kāzu rīts nevis draudzeņu vai mammas.
Dekorācijas, papētam kādas ir iespējas un vislabāk – taisīt rītu harmonisku un izmantot dažādas mazas detaļas, piemēram, skaistos traukos dzeram kafiju, pieliekam kādu mazu skaistu zaļu zariņu pie kurpēm.
Taisiet kāzu dienu tādu, kādu vēlaties jūs nevis domājat par citu vēlmēm!


Raksta autore: Līva Martinsone / BalticWedding