kāzu plānošana un kāzu plānotāji balticwedding

Kāzu plānošana ar prieku | līgava Elīna stāsta kā bija

Plānot kāzas pašiem vai ļaut to darīt speciālistiem? Kāzu plānošana ir piedzīvojums, saka līgava Elīna

Ja Tev labāk patīk klausīties, tad ver vaļā PODCAST un spied PLAY >>>

.

Šīs dienas un sarunas galvenā varone – reāla līgava. Elīnai un Jānim kāzas bija jau 2017.gadā, kur ar Elīnu iepazināmies, kā foto un video cilvēki. Šodien Elīna mums pastāstīs par savu pieredzi kāzu plānošanā, kā viņa rīkoja savas kāzas un vai to labāk uzticēt speciālistam, vai varat rīkot pašiem.

Kāzu plānošana

Ainārs: Es skatījos šodien nelielu daļu no jūsu kāzu video un tas tik ļoti atsauca siltās un mīļās atmiņas no jūsu kāzām. Man jūsu kāzas ir ļoti palikušas atmiņā, jo tā vakara daļa bija tik ļoti WOW, bet par to labāk pastāstīs pati Elīna.

Elīna: Nu jā, tāda lieta bija tajā tālajā 2017. gadā, lai gan liekas kā vakardiena. Vēl šodien vīram jautāju, kad tad īsti mēs svinējām kāzas. Mūsu kāzās bija arī īpaša pieredze sastrādāties ar tevi Ainār, kas arī šo dienu padarīja īpašu un neaizmirstamu video formātā. Vēl ilgi laiku skatījos kāzu video un atzīšos, asariņa arī notecēja, pirmās desmit reizes skatoties. Mani sauc Elīna, apprecējos ar vīru Jāni, šobrīd mums ir arī mazs ģimenes brīnumiņš – piedzimusi meitiņa pagājušā gada nogalē.

Ainārs: Īsumā ar ko jūs abi nodarbojaties? Kas jums patīk?

Elīna: Mēs esam tāds interesants pārīts, Jānis ir izteikts IT jomā, visi gadžeti un tehnoloģijas ir viņa lauciņš, ļoti lepojos ar viņu. Un man viņš ļauj būt tai trakajai un radošajai, šobrīd daru savu sirdslietu – konsultēju astroloģiju. Viss sākās ar hobiju, bet šobrīd jau palīdzu arī citiem cilvēkiem.

Ainārs: No sevis vēlos arī piebilst, ka ir pāris, kas vēlas precēties, un vienmēr var ieskicēt, ka ir pāri, kam ir līdz pieraksti, kuri visu pieraksta un plāno, bet Elīna, Tu biji tā riktīgā plānotāja, tā foršā un radošā un Jānis bija līdz sekotājs.

Elīna: Nu kā tu tā nojaut? Tas nav noslēpums, ar tevi es tikos tikai kādu nedēļu pirms kāzām, jo kā jau visiem pāriem ir stress un mazi kašķīši pirms kāzām, un jautājums par video bija nedaudz aizmirsies, taču es 100% zināju, ka man vajag kāzu video un punkts. Jānis mēģināja pierunāt, ka varbūt varam iztikt un priekškam vajag, taču es paliku pie savas nostājas un braucu satikt Aināru un ,protams, mēs abi zinām rezultātu, un viss bija ļoti labi. Laikam jau tasnība, es biju tā bišķi ku-kū ar putniem galvā un Jānis ļāva man izpausties.

Ainārs: Vai tu taisīji kādu prioritāšu sarakstu plānošanas sākumā?

Elīna: Protams, baznīca un kāzu ceremonijas vieta bija svarīga, bet man plānošanas ziņā man bija svarīga svinību vieta, kā kurš tiks uz šo svinību vietu. Ļoti svarīgi man arī bija šie cilvēciņi, kas palīdzēja man visu organizēt, jo es sapratu, ka es nespēšu visas savas ekspetācijas savlikt kopā un, ka man vajag kādu, kas man palīdz. Protams, palīgā man nāca Alise Kolosova, superīgs cilvēciņš. Tālāk jau nāca tā teikt mazāk svarīgas lietas, dekorācijas, es esmu kā kritusi uz dekorācijām. Dekorācijas laikam varētu likt trešajā vietā tad un nākamais bija kaut kāds pārsteigums, mičošanas vietā, kaut kas mums. Un protams, ļoti svarīgs bija arī foto un video, tas arī noteikti ietilpa mūsu top5 svarīgākajās lietās.

Ainārs: Man prieks dzirdēt, ka piemēram, kāzu foto nav kaut kādā 16 vietā.

Elīna: Protams, tas, kas mums šobrīd ir palicis atmiņā ir pateicoties tieši šīm bildēm un video, ko jūs radījāt.

Ainārs: Noteikti ievietošu arī video, lai cilvēki saprot par kādām tieši kāzām runājam šobrīd. Jo nu šīs kāzas visnotaļ bija īpašas. Vai tu jau uzreiz saprati, ka tev vajadzēs palīgu kāzu plānošanā? Vai tikai tad, akd jau sāki nedaudz braukt auzās un tikai tad saprati?

.

Elīna: Jā, uzreiz sapratu. Protams, palīgs uzreiz visu pasākumu sadārdzina, bet es sapratu, ka visu izdarīt man vienai nav reāli, es sajuktu prātā un es negribēju kāzu rītā ļoti stresot. Es gribēju, lai ir šis cilvēks, kas man palīdz. Kā jau visām meitenēm, man jau sen pirms kāzām un pat pirms satiku Jāni jau bija skaidrs kādas kāzas vēlos, tāpēc jau uzreiz sapratu, ka noteikti vajadzēs kādu, kas visu palīdz īstenot. Un noteikti visiem iesaku ņemt palīgā speciālistu, lai kāzu diena ir tiešām izdevusies un nav lieka stresa. Protams, tāpat paliek mazi sīkumiņi, ko darīju vēl pati bez kāda palīdzības, kas tāpat rada nelielu stresu. Piemēram, es biju uzņēmusies pati dekorēt ceremonijas vietu un mašīnu,patiesībā viss ko es biju uzņēmusies uz sevi gandrīz nogāja greizi, lai arī kā es centos.

Ainārs: Alise noteikti izglāba situāciju vai ne? Un viss tomēr izdevās?

Elīna: Protams, mums mašīna nojuka pa ceļam uz ceremoniju un dekorācijas nebija kārtīgi piestiprinātas, bet Alisīte mūs izglāba. Tādi itkā sīkumi, bet tajā brīdī es domāju, ka vajadzēja visu uzticēt Alisei, jo viņai taču viss būtu izdevies perfekti. Šobrīd atceramies visas ķibelītes ar smaidu, bet tajā brīdī, tas galīgi nelikās smieklīgi. Teikšu godīgi, tie visi sīkumi pēdējā brīdī arī prasīja nervus. Patiesībā jau divus mēnešus pirms kāzām tev vēl ir skaidra galva, bet tad, kad tuvojas tas datums, tad ir tā, ka rokas trīc un lai arī cik būtu saplānots, tāpat uzdod pa nerviem un tajā brīdī es biju tik laimīga, ka ir Alise, kas spēja ar visu palīdzēt.

Ainārs: Ne velti kāzu rīkotāji vienmēr saka, ka nedēļu pirms kāzām jaunajam pārim vispār nav jādomā par kāzām.

Elīna: Precīzi,man taču arī ir draugi, kas arī visu paši darīja un taisība un,protams, bija draugi, kas palīdzēja, viss bija super, malači, bet man uzskats ir tāds, ka es gribu uzaicināt viesus un mēs visi atpūšamies un priecājamies. Bet redz, tas ir kā kuram, varbūt kāds man atkal nepiekritīs.

Ainārs: Esot jūsu kāzās es arī to redzēju, ka jums visiem bija tā iespēja kopā atpūsties un baudīt mirkli, jo neviena draudzene neskraidīja stresojot apkārt. Varbūt nesaucot ciparus, bet pastāsti kā bija ar kāzu budžetu, kāds tas bija plānots sākumā un par cik procentiem budžets pieauga? Teiksim, daudzi cilvēki uzsākot plānot kāzas ir iedomājušies, ka varēs iekļauties vienā ciparā, bet maz kurš saprot un zin, ka kāzām budžets ļoti izaug.

Elīna: O, jā! Mēs toreiz gribējām iekļauties desmit tūkstošos, tas mums tajā brīdī likās reāli, tas bija tas brīdis, kad man likās, ka es pati ļoti iesaistīšos plānošanā un dekorēšanā. Tad es satiku kāzu plānotāju ar kuru uzreiz mums radās ļoti labs kontakts un idejas bija tik daudz,ko un kā darīt. Beigās šis budžeta cipars uzleca par 150%, visas izmaksas beigās sanāca pat vairak kā reiz divi, kā bijām sākumā plānojuši. Itkā sākumā liekas, kas tad tajās kāzās tāds bija, ka ir tādas izmaksas, bet viss beigās sasummējas.

Ainārs: Nesen dzirdēju superīgu frāzi – “Nav nekādu robežu,ja būs dārgāk, jāizdomā kā nopelnīt”.

Elīna: Tieši tā, tā saka arī mans vīrs. Visi parasti lepojās ar to, ka kaut ko ir uztaisījuši lētāk, bet es, piemēram, redzu to “lētak” atšķirību. Ja es piemaksāju, es tomēr redzu kvalitātes atšķirību, tas ir tā, no manas pieredzes.

Ainārs: Kāzas jau nav dzimšanas diena, kuru varēs svinēt atkal nākamgad.

Elīna: Tieši tā, es tikai vienu reizi mūžā vēlos precēties. Un tādā izmaksu ziņā, man vīrs toreiz pateica:”Ziniet, es vairs nekad mūžā neprecēšos”. Bet jā, es piekrītu, ka kvalitāte maksā.

Ainārs: Jums kāzu rīts vispār bija tādā chilliņā, ka man jau gribējās jautāt vai ceremonija vispār notiks. Man bija tik daudz laika izpausties un vēl aiziet padzert latte 🙂

Elīna: Nopietni? Cik forši, ka pat operators varēja atpūsties. Es arī to ļoti novērtēju, jo to, ka viss ir bijis mierīgi ir atspoguļots arī tajā kāzu video, par ko liels paldies Tev. Darbojoties projektu vadībā, es jau sapratu, ka vienmēr kaut kas noteikti nebūs tieši tā kā bija plānots, maigi sakot, tad arī man no rīta bija ieplānots nedaudz vairāk laika, apzinoties, ka tas laiks var nejauši paildzināties. Tāpēc arī es biju kāzu rītam paņēmusi citu dzīvoklīti, kur biju tikai ar meku-up meistarīti un labāko draudzeni, lai tiešām šo brīdi varētu izbaudīt.

Ainārs: Ja mēs runājam par kāzu rītu, vai tavuprāt ir svarīga vieta?

Elīna: Jā, noteikti. Es izvēlējos savam kāzu rītam tādu vietu, kura man patīk, protams, ja jums ir ērtāk mājās, droši rītu var pavadīt arī mājās. Bet man tā bija īpaša diena un notikums, tādēļ gribēju to arī pavadīt īpaši un citādāk, nevis kā katru rītu – mājās. Pilnīgi citas sajūtas, atrodoties citā vietā, kas jums piestāv, rada citu atmosfēru.

Ainārs: Man ir gadījies būt kāzu rītā, kur līgava sēž mazā virtuvītē mājās jau ar kāzu kleitu un tur vēl blakus stāv netīri trauki, par ko, stresojot, protams, visi ir aizmirsuši. Šādā situācijā lai glābtu to visu kopējo kāzu video viss tiek filmēts tuvplānā, lai šo visu, kas notiek apkārt nemaz neredzētu.

Elīna: Tieši tāpēc, man bija tukšs skaists dzīvoklis noīrēts, lai nesatrauktos par kaut kādām blakus lietām.

Ainārs: Kā tu vispār sāki meklēt informāciju par kāzu plānošanu?

Elīna: Talkā nāca veicais labais internets, protams. Jūs, BalticWedding, atradu tieši tā arī meklējot – kāzu video, ja nemaldos, bijāt arī pirmie no vieniem, ko atradu. Es arī visiem ieteiktu, ka pat ja draudzene iesaka labu fotogrāfu, tomēr gaumes mēdz atšķirties un paskaties fotogrāfu un video cilveku portfolio, lai saprastu, vai tas ir tieši tāds fotogrāfs kādu tu vēlies. Katram fotogrāfam un video cilvēkam ir savs rokraksts, tāpēc jāgriežās pie tā, kas jums vislabāk patīk un rada ar darbiem to fīlingu kādu jūs vēlaties. Man arī ļoti patika kā mēs ar tevi, Ainār, satikāmies un visu izrunājām un, ka Tu saprati ko tieši vēlos savā kāzu video un tie kadri ir tik labi, ka es pat domāju, pa kuru laiku tu to visu esi noķēris.

Ainārs: Prieks dzirdēt! Ja mēs runājam ne tikai par video un foto, piemēram, dekorātors un citi palīgi? Kā viņus atrast un kā tu viņus meklēji?

Elīna: Sociālie tīkli, tur var atrast tik ļoti daudz ko un salīdzināt. Organizatori arī es atradu internetā meklējot, facebook un skatoties portfolio. Laikam atkārtošos, bet nu mans ieteikums – skatīties portfolio, jo tas, manuprāt, pasaka visu. Par kāzu vadītāju, tur gan es ļoti uzticējos cilvēkam, kas man ļoti ļoti noreklamēja vienu kāzu vadītāju. Un šoreiz, godīgi sakot, nedaudz vīlos, jo tas īsti nebija īstais cilvēks tieši mūsu kāzām, lai arī ir ļoti foršs cilvēks un savu darbiņu darīja ļoti labi. Manā gadījumā atkal nenospēlēja labi tas, ka kāds ieteica, jo es šo cilveku nebiju iepriekš satikusi un nebiju redzējusi video no viņa pasākumiem. Vadītājs bija superīgs vadītājs citām kāzām, bet mūsu gadījumā likās, ka mūsu kāzām kaut kas nebija līdz galam kā priekš mums. Ceru, ka neizklausos šobrīd pārāk šausmīgi un kā caca, taču tomēr tā ir mana kažu diena un es vēlējos, lai viss notiek tā, kā biju izsapņojusi, tāpēc galvenais paļauties uz sevi nevis citu ieteikumiem.

Ainārs: Jau vairakas reizes pieskaramies šai tēmai, pārsteigumam jūsu kāzās, kāzu galdiem, tad varbūt pastāsti par šo lielo pārsteigumu? Jo man arī video ir noķerts mirklis, kad jūs nākat abi kopā un tulīt sēžaties pie galda un var redzēt jums to prieku un starojumu acīs.

Elīna: Es biju starā, jo mēs ar Alisīti to visu bijām izsapņojušas. Liels paldies Arvim, kas palīdzēja realizēt manu un Alises ideju, ka pie galdiem jābūt kaut kam galīgi crazy un trakam. Es nezinu kā mēs nonācām līdz tam, ka mums uz galdiem bija īsta zāle, zelmenīts, koši koši zaļš galdauta vietā. Mūsu palīgi bija ilgi mērījuši un visu speciāli audzējuši šim galdam. Mums ir bildes un video, kur cilvēki ir glaudījuši un taustījuši šo galdu ar tādu pārsteiguma skatienu un to “akdievs, kur mēs esam nonākuši”.

Ainārs: Es no sevis varu piebilst savas atmiņas no tā brīža. Bija pieņemsim tā vidējā un nedaudz vecākā paaudze, ciemiņi, kuri man liekas, ka uz to brīdi pat piemirsa, ka grib ēst.

Elīna: Man ja godīgi bija bišķi bail, es zināju, ka draugi varbūt sapratīs, bet man bija nedaudz bail uz to radu galdu skatīties, ko viņi par to domās. Bet nu es negribēju rosolu uz galda. Rosols piestāv 31.decembrim, nevis kāzu dienai. Vairāki jau bija, kas teica, ka bija lieki, jo ir tādi, kas ir piezemātāki un neuzrunā tās trakās idejas, bet tas viss ir atkarīgs no cilvēka. Nav jau nozīmes, ko citi domā, kāzās viss ir jādara tā, kā jūs vēlaties. Esat patiesi paši pret sevi.

Ainārs: Man ir tikšanās ar pāriem, kur es dzirdu frāzes, ka draugiem kāzās ir bijis tā un ka viņi arī vēlas tāpat un tad es vienmēr domāju, vai tiešām jūs vēlaties darīt tāpat? Man ir arī bijušas kāzas, kur līgavainis ar vedēju no rīta -17 grādos brauc pa lauku ar kvadraciklu un krosa moci pa sniegu, jo tas ir tas, ko viņi vēlējās tajā brīdī darīt. Man rokas bija pārsalušas lidojot ar dronu pakaļ, bet tas video ir tik vienreizējs.

Elīna: Nu redzi, par to ir stāsts, ka jādara tas, ko vēlas jaunais pāris, jo viņi šajā dienā ir paši galvenie. Mūsu dienā pirmais lielais pārsteigums bija šis te galda noformējums un vakariņas. Un otrajā vakara daļā, mēs zinājām, ka mēs neizprotam mičošanu, super , ka to dara citi, bet mums atkal kaut ko citu gribējās. Man tā ļoti organiski nāca ideja, par to, ka varētu pārstaigājam pāri oglēm. Jo mēs ar Jāni esam tādi motivācijas cilvēki, visu laiku sevi motivējam un izzinam un tām oglēm doma apakšā ir, ka tas kaut kādā ziņā sasaucas kopā ar mičošanu, tu ieej jaunā dzīves posmā, parstaigā pāri, un sākas kaut kas jauns. Apdegumus neviens viesis neguva, bija ekstrēmi nedaudz, bet tā nebija pirmā reize, kad mēs abi to darījām. Un pareizi, mēs taču nedevām arī alkoholu viesiem, jo pāri oglēm var staigāt tikai skaidrā prātā. Bet kaut kā tomēr izvilkām līdz divpadsmitiem bez alkohola.

Ainārs: Pieskaramies vēl nedaudz tādai mazai tēmiņai – foto un video sesija. Par dienas vidus daļu, pēc ceremonijas.

Elīna: Mums bija tāda neliela dillema, jo ceremonija mums bija salīdzīnoši vēlu, ja nemaldos ap četriem, un tad sanāca itkā laiciņš to fotosesiju ielikt pirms ceremonijas, bet es tomēr negribēju, ka vīrs redz mani kāzu kleitā pirms ceremonijas. Pēc ceremonijas ļoti operatīvi mēs devāmies uz Siguldu, uz svinību vietu un es atceros, ka tu man pirms kāzām teici, lai es atrodu kaut kādas vietiņas, kur es vēlētos bildes un, kas man patiktu un ar to man arī bija problēmas, jo negribēju nekādas klišejas. Par cik mums tēma bija “Pasaka mežā”, tad arī fotosesija notika mežā, kas tajā brīdī vēl nebija aktuāli kāzās. Un pareizi, tagad pat atceros, ka mums taču fotogrāfs bija cits, nevis no BalticWedding. Bet kāzu dienā sapratu, ka jums, kas strādā šajā jomā, ir taisnība, ka labāk ir, ja foto un video cilvēks ir vienā komandā, viens otru zin, jo jūs savā starpā labāk sastrādājaties un arī rezultāts ir labāks.

Ainārs: Jā, es arī parasti saku, ka ja fotogrāfs ir izvēlēts cits, vai video cilvēks, tad galvenais, lai abi šie meistari ir viena līmeņa. Izejam tagad cauri, kādi ir tavi ieteikumi pāriem, kas tagad tuvākajā laikā plāno kāzas?

Elīna: Pirmkārt, atceraties, ka tās ir jūsu kāzas, darat kā jūs gribat un pakārtojat visas idejas pēc tā kā jūs gribat, nevis pēc tā ko citi ir teikuši. Tatad esat patiesi pret sevi. Otrkārt, plānojot laikam jau ka jābūt kaut kādām robežām, jāļauj sev izpausties, bet jārespektē arī tas otrs cilvēks un lai nav tā, ka viss notiek tikai tā kā vēlas līgava, atceraties, ka jūs esat komanda un jūsu starpā ir mīlestība, kas jūs vieno. Noteikti iesaku arī laicīgi visu plānot un organizēt un arī izvēlēties cilvēku, kas palīdz idejas īstenot. Arī sīkumi beigās nav sīkumi, tāpēc par tiem arī jāpadomā savlaicīgi. Viss ir jūsu rokās, kāda būs kāzu diena, tāpēc es teiktu, jo trakāk, jo labāk.


Raksta autore: Līva Martinsone / BalticWedding