Kāzu muzikanti, cenas un kā izvēlēties mūziku kāzām

Kāzu muzikanti – dzīvā mūzika

Varētu pat teikt tā – mūzika ir 40% no laba pasākuma. Protams ļoti atkarīgs no pašām kāzām, bet +/- tā arī ir.

Daudziem iespējams mūzikas meklējumi sagādā prieku, savukārt daudzi nonāk milzu youtube priekšā un pēc divu dienu meklējumiem apjūk, bet tas tikai normāli. Cilvēki, kas nodarbojas ar kāzu video veidošanu un mūzikas piemeklēšanu, to visu redz pavisam savādāk.

Lai Jums būtu vieglāk saprast, kā kāzas saistās ar mūziku, iedalīsim:

 1. Mūzika līgavas un līgavaiņa rītam.
 2. Mūzika kāzu ceremonijai.
 3. Romantiskā galdiņa / vietas mūzika.
 4. Mūzika viesu sagaidīšanai, pirms svinībām.
 5. Mūzika kāzu dejai, valsim.
 6. Kāzu muzikanti – viesībām.
 7. Kāzu video mūzika, “background” Jūsu skaistās dienas īsfilmai.

Pārsteidzoši vai ne? Redziet cik daudz punktu sanāk vienā skaistā dienā, ko sauc par kāzām! Katrs no tiem ir svarīgs, jo attiecīgajā brīdī piedod vajadzīgo noskaņu, fīlingu.

Kā saprast vai īstā..?

Mums kā kāzu video veidotājiem ir ļoti svarīgi kādu noskaņu radīt, lai pāris skatoties video patiešām noķertu pareizās emocijas un sajūtas. Ar mūziku var visu sabojāt vai arī tieši pretēji radīt kāzu pasaku – stāstu, kas pārsteigs ne vienu vien uz gadiem ilgi. Kāzu filmas montāža ir pielīdzināma dokumentālās īsfilmas veidošanai un pareizi piemeklēta mūzika attiecīgajā brīdi patiešām pastiprina efektu.

Kā atrast pareizo mūziku kāzām?

Mūziku, kas patiešām der pārim, pieskaņoties gaumei. Pretējā gadījumā viņiem nepatiks kāzu video klips. Klientu apmierinātībai būtu jābūt pirmajā vietā un tādēļ sāksim no paša sākuma un pa solītim..

Kur un kā meklēt mūziku kāzām, pirmajai dejai un ne tikai?

99% teiks – youtube.com, jā bet ne tikai tur. No pieredzes varam ieteikt vēl dažas labas adreses un vietas:

 • vimeo.com | vieta, kur sastopams kvalitatīvs saturs.
 • Pēc grupas nosaukuma vai Mūziķa vārda | paklausieties internetā vai aizejat uz grupas mēģinājumu.
 • premiumbeat.com | mājas mūzikai, pieejami gan instrumentālie gabali, gan skaņas ja nepieciešams.
 • zaycev.net | milzīgs mp3 mūzikas serveris, varat tur atrast praktiski visu.
 • kāzu pakalpojumu portālos | piem: https://www.precos.lv/lat/kazu-pakalpojumi/26-kazu-muzikanti/

Kā atrast un kur meklēt mūziku kāzām?

Kas attiecās uz pašu meklēšanu, noteikti iesakām miksēt stilus, tas nozīmē atslēgvārdus, piemēram “jazz lyrics chill” tādā veidā iespējams iziet uz diezgan neordināru un interesantu mūziku. Un jo atšķirīgāku mūziku atradīsiet, jo interesantākus padarīsiet savas dzīves svarīgos brīžus.

Piemēram:


Tikšanas ar līgavu un līgavaini.

Šī ir vissvarīgāka daļa, kuras laikā ir iespēja iepazīt cilvēkus uzdot tiem jautājumus par gaumi, hobijiem utt, kā arī par to kāda mūzika patīk un kāda nepatīk, to mēs arī daram un cenšamies izzināt. Otrs veids, kā izzināt pari ir klausīties, kādu mūziku viņi klausās kāzās un kas viņus padara priecīgus un izceļ viņu emocijas.   ///   Sākam ar pirmo – kāzu dienas rīts.

1. Mūzika līgavas un līgavaiņa rītam

Īpašās dienas pats pats sākums, šo posmu varētu iedalīt divās daļās: 1. līgavas pošanās draudzeņu un tuvu cilvēku kompānijā ar foršām sarunām, daudz smiekliem, jokiem utt. 2. līgavas pošanās mierīgā gaisotnē, foniņā ieslēgts TV vai Iphone ar spotify, skan mūzika, fonā strādā kāzu oparators, fotogrāfs, viss mierīgi un forši. Visam ir jābūt tā, kā vēlās pats pāris, tad arī noskaņa būs pareizā.

2. Mūzika kāzu ceremonijai

Ļoti svarīga kāzu dienas daļa. Ir pāri, kuriem dzīvā mūzika kāzu ceremonijai spēlē lielu lomu un tad viesus pirms pašas ceremonijas sagaida ģitārists, saksofonists vai pat neliels orķestris, kas noteikti rada foršu noskaņu. Pašā ceremonijā ir atsevišķi posmi kur iespējams iestarpināt vai nu dzīvo mūziku vai ierakstu no DJ pults.


Savukārt, ja izvēlaties precēties dzimtsarakstu nodaļā, tur mūzika ir šablonveida un visiem pāriem cilvēks kurš atbild par mūziku spēlē praktiski vienu un to pašu.

3. Romantiskā galdiņa / vietas mūzika

Šeit varbūt nevajadzētu ļoti iespringt un uztraukties par muzikālo pavadījumu. Bieži vien kāzās par šo posmu parūpējas kāzu organizatori vai kāzu operators, jā tieši viņi! Kā? mēs izmantojam bluetooth skaļrunīšus, kas gandrīz vienmēr ir līdzi un vadāmi no mobilā telefona, jebkurā brīdī varam ieslēgt jebkuru kompozīciju. Protams ir iespēja arī pasūtīt dzīvo mūziku un īpaši Jums izveidotā vietiņā, par kuru Jūs uzzināsiet tikai kāzu dienā. Jūs sagaidīs dzīvā mūzika – emocijas šajos brīžos ir patiešām īstas 🙂

4. Mūzika kāzu viesu sagaidīšanai

Esam veiksmīgi nonākuši līdz kāzu svinību vietai – viesu namam. Vai tas ir neliels viesu nams kāzām vai grezns restorāns, kāzu viesu skaļos aplausus noteikti labi papildinās prasmīgi piemeklēta fona mūzika. Vēl joprojām gadās filmēt arī dzīvo mūziku pie pāra sagaidīšanas, tas ir akordeons vai kāds jautrs mūzikas instruments, viss atkarīgs no kopējā kāzu koncepta, pārsvarā tā ir jautra, pozitīva mūzika.

5. Mūzika kāzu dejai, valsim

Šis ir svarīgs brīdis. Bieži gan nē, bet gadās, ka pāris jautā mums kāzu video veidotājiem, kādu mūziku labāk izvelēties. Viennozīmīgi nekad nevaram ieteikt, jo cilvēki ir tik dažādi, te varētu piebilst vienīgi to, ka izvēlaties savam raksturam un vēlmēm attiecīgu. Vēl tāda niansīte, kāzu kleita!, ļoti kuplā kleitā varētu būt grūti dejot atraktīvi un griezt virpuļus, savukārt brīvi krītošā noteikti varēsiet. Der piebilst to, ja vēlaties skaistas fotogrāfijas, svarīgi ir padomāt par apgaismojumu kāzu dejas laikā, tad arī video filmētāji varēs izmantojot kontragaismu safilmēt foršākus kadrus.

6. Kāzu muzikanti – viesībām

Viņi ir kāzu svinību gaisotnes radītāji, protams kopīgi ar kāzu vakara vadītāju. Muzikanti kāzām, tas viennozīmīgi nav vieglākais uzdevums, atrast sev piemērotākos, jo piedāvājums tirgū ir tik liels un ne visiem ir labs portfolio, ko pie tikšanās vai web lapā parādīt. Liela daļa pāri šo pozīciju izvēlās pēc ieteikumiem no paziņām, bet jābūt uzmanīgiem, gaumes var nesakrist.

Ko piedāvā kāzu muzikanti?

Latvijā pieņemts šajā pakalpojumā iekļaut praktiski visu arī transportu. Apskatīsim vidējo piedāvājumu: tas ir 4-7cilvēku sastāvs, kas kāzu viesību laikā nospēlē 4 taimus, iespējams arī muzikāls pavadījums mičošanas laikā. Sastāvs un taimu skaits atkarīgs no honorāra, kas pasūtītajam pieņemams.

Variants nr.1 = sešu cilvēku uzstāšanās:
Vokāls + ģitāra  // Vokāls + taustiņinstrumenti  // Divi sieviešu vokāli  // Basģitārists  //  Bundzinieks

Variants nr.2 = četru cilvēku uzstāšanās:
Vokāls + ģitāra  //  Vokāls + taustiņinstrumenti  //  Basģitārists  //  Bundzinieks

Kāzu muzikanti cenas

Labi kāzu muzikanti Latvijā vidēji maksā ap 1000eur. Ir dārgāki un protams arī lētaki. Ja izvēlaties piemēram grupu, cenu kategorijā zem 500eur, noteikti iepriekš izrunājiet visas nianses un paklausieties viņu sniegumu, var sanākt arī pārpratumi vēlāk. Ja izvēlaties grupu cenu kategorijā +/- ap 1000eur tie noteikti būs profesionāli zinoši cilvēki ar pieredzi ne tikai labi spēlēt instrumentus, bet arī ieteiks labākos risinājumus Jūsu izvēlētajai telpai, viesu namam, zālei akustikas ziņā. Gadās, ka svinību vieta ir ļoti neatbilstoša apskaņošanai, toties to iespējams labot un cilvēki ar piredzi to spēj.

Iesakām arī kārtīgi izrunāt “playlist”, kuru kāzu muzikanti spēlēs no datora pārtraukumos un pēc tam kad tiks nospēlēts pēdējais taims.

 

Tad kad mūziķu izvēle ir izdarīta, padomājiet par apskaņošanas tehniku pirms un pēc mūziķiem. Kāzās pašu mūziķu apskaņošana ir pašu mūziķu atbildības, bet mūziķi parasti nespēlē līdz “pēdējam kritušajam” un var rasties situācija, ka viesiem prāts uz gulēšanu nepavisam vēl nenesās, bet mūziķi jau vācās nost. Ir iespējams iznomāt viegli uzstādāmas, pietiekoši skaļas tumbas(skandas) lai kāzu ballīte varētu turpināties atskaņojot mūziku no planšetes, telefona vai datora.

Kad šie jautājumi sakārtoti var padomāt par deju plača, mūziķu un telpas dekoratīvu izgaismošanu. Gaismu noma ir risinājums, jo LED apgaismojuma uzstādīšana neprasa nekādas speciālas zināšanas. Palīdzēt izvēlēties un apmācīs rīkoties nomas pārstāvis.

 

7. Kāzu video mūzika, “background” Jūsu skaistās dienas filmai – kāzu video

Esam nonākuši pie sadaļas, kura tiek rediģēta pēc kāzām – kāzu video un mūzika, bet par šo tā plašāk šeit.


Paldies, ka izlasījāt, drošvien uzzinājāt daudz jaunu, arī turpmāk būsim kopā ar Jums un būsim noderīgi.

 

Jūsu BalticWedding