fotosesiju vietas

Kāzu fotosesiju vietas, kā meklēt un saplānot

Atkal ar smaidu pretī kāzām! Šīs dienas tēma – kāzu fotosesiju vietas. Šī ir ļoti aktuāla tēma, jo daudzi jaunie pāri īsti nezin, ko iesākt šajā kāzu dienas daļā, tāpēc, lai jums būtu vieglāk šodien dalīsimies ar savu pieredzi par fotosesiju vietām.

Kāzu fotosesiju vietas

Ieteikumus un pieredzes stāstus par kāzu fotosesijām vari noklausīties arī mūsu podcast, spied PLAY un patīkamu klausīšanos!

Kas ir kāzu fotosesija?

Fotosesijas laiks ir maģisks brīdis pārim divatā. Visas kāzu dienas garumā, tas ir tas brīdis, kad pāris var pavadīt laiku divatā, baudīt brīdi, pateikt ko svarīgu. Ja ceremonijas laikā un pirmstam noteikti visiem ir stresiņš, tad fotosesija ir tas brīdis, kad beidzot ir miers un atliek tikai baudīt mirkli, kopā ar foto un video cilvēkiem.

Kad un kā izvēlēties kāzu fotosesijas un video sesijas vietu?

Tad, kad tiek uzsākta kāzu plānošana, tad ir arī brīdis, kad jāsāk plānot vietas, kur fotogrāfēsies, filmēsies, atpūtīsies. Jādara tas, kas jums patīk. Ja jums abiem patīk daba un jūs abi sevi kopā redzat dabā, tad izskatam šo variantu. Ja labāk jūtaties pilsētas vidē, tad šo variantu, ja vēlaties riskēt, var meklēt arī variantus iekštelpu fotosesijām, galvenais, ieklausīties sevī. Jāsaprot, kādas ir jūsu iekšējās vēlmes, ko jūs paši vēlaties un ar to, ko jūs vēlaties, nevis jādara tāpat kā citi to dara, bet kāzu dienā ir jādara tieši tas ko jūs abi gribat un kā gribat. Mēs iesakām apsēsties, paņemt papīru un uzrakstīt, kas kuram patīk un jāatrod starp jūsu vēlmēm zelta vidusceļš. Iespējams, ka līgavai patīk skaista pļava, bet līgavainis sevi redz pilsētas burzmā, tad arī ir iespēja šo fotosesijas laiku sadalīt. Protams, nevajag arī pārcensties un jāatstāj vieta arī improvizācijai.

Agrāk kāzu dienā fotosesijas laikā tika izbaukātas vismaz trīs līdz pat sešām dažādām vietām un pavadītas vismaz četras stundas, filmējot un fotogrāfējot. Šobrīd, ir pieņemts, jeb ir trends, ka fotosesijai saplāno divas vietas un trešo, nejaušo mini fotosesiju uztaisa kaut kur, kur sanāk, pa ceļam uz svinību vietu, piemēram, ieraugot kādu skaistu vietu. Viss atkarīgs no foto un video cilvēkiem, lai arī šie cilvēki ir ieinteresēti ķert mirkļus, domāt kreatīvi un ieteikt apstāšanās vietas.

Slikti laikapstākļi? Plāns B?

Fotosesijas vietas ir jāplāno pašam pārim un kāzu rīkotājiem, jo tikai pats jaunais pāris zinās, kur tieši vēlās savu kāzu fotosesiju, nevis fotogrāfam vai video cilvēkam. Ja gadījumā, laikapstākļu dēļ fotosesijas vieta ir jāmaina un nav plāns B, tad noteikti var doties arī uz kādu viesnīcu, muižu vai restorānu, kur jūs esat bijuši pirms kāzām, kur var iebraukt padzert skaisti kafiju un pabaudīt laiku tai gaisotnē. Taču brīdinam, ja gadījumā ārkārtas situācijā vēlaties fotosesiju kādā konkrētā vietā, muzejā, tad var gadīties, ka tiek prasīta kāda samaksa par to, ka ļauj jums fotogrāfēties šajā konkrētajā vietā. Vietas parasti tiek izvēlētas jau kāzu plānošanas sākumā, taču mēs iesakām šīs fotosesijas vietas aizbraukt apskatīt arī neilgu laiku pirms kāzām, lai kāzu dienā nebūtu kāds lieks pārsteigums.

 

Šeit mūsu veidots video par šo tēmu, noskaties >>>

.

Jebkurā vietā var uztaisīt WOW bildes un video, pat pie nokaltuša krūma vai zaļas sienas, taču viss ir atkarīgs no jums, cik jūs spējat tajā mirklī baudīt viens otru. 90% bildes saturu veidojat jūs paši, ja jūs dodat ārā, emocijas un ļaujaties mirklim, tad arī foto un video cilvēki jums pielāgojās un sanāk īpašas un īstas fotogrāfijas, kurās ir jūsu tā brīža emocijas. Nevar nobildēt to dzirksteli, maigo skatienu vai pieskārienu, ja viņa nav, fotogrāfs to nevar radīt ne no kā. Fotogrāfs var pabīdīt uz augšu, uz leju, uz sāniem, bet ja nav tas skatiens, pieskāriens, kurā jūs izbaudat mirkli, varbūt pat aizverat actiņas ciet, tad nesanāks ne tuvplāns, nekas un beigās būs jābildē tas vientuļais krūms.

Uztraucies par to, ka nemācēsi smuki pozēt savā kāzu fotosesijā?

Tas nav darbs! Tai brīdī, kad jūs jūtaties brīvi, kad jūs nedomājat, nestājaties un neveidojiet mākslīgās pozas, tieši tajos brīžos, kad jūs esat dabīgi, tad arī ir īstās un foršās bildes. Esat jūs paši! Uzticamies savam izvēlētajam fotogrāfam un operatoram, jo profesionāls cilvēks pateiks, ja kaut kas nebija labi, liks atkārtot kādu mirkli.

Cik ilga ir kāzu fotosesija?

Viss atkarīgs no kāzu scenārija, kuri mēdz būt ļoti daudz un dažādi. Optimālais laiks fotosesijai parasti ir apmēram divas līdz maksimums divas ar pus stundas. Ja gribās foršu foto un video sesiju, katrai vietai vajadzētu atvēlēt apmēram 40-50minūtes. Ja vieta ir neliela, piemēram, viena ieliņa, viens spotiņš ar diviem smukiem backgroundiem, pilnīgi pietiek arī ar 15-20minūtēm, tīrais laiks bez pārbraucieniem. Laiku aizņem arī vairāk, ja foto un video cilvēki nav viena komanda un iepriekš nav strādājuši kopā. Katram ir sava pieeja, var gadīties, ka fotogrāfs strādā pēc savas sistēmas, pozētie kadri, kad nekas nekustās, tad video cilvēkam tajā laikā nav ko darīt, jo viņš nefilmē bildi, tādēļ ir nepieciešama kustība. Bet ja viņi ir komanda, viņi ķer dzīvos kadrus, strādā blakus netraucējot viens otram un netraucējot arī jums, jūs baudat, bet viņi ķer, ik pa brīdim kaut ko piekoriģējot, tad šis fotosesijas laiks saīsinās.

 

Iesakām ļoti rūpīgi izvēlēties foto un video cilvēkus. Tie cilvēki, kas atstāj atmiņas par jūsu kāzu dienu, būs īstie, kuriem uzticēt šo pienākumu. Foto un video cilvēki bieži vien redz vairāk kā jebkurš kāzu organizators un dekorators, tāpēc draudzējamies ar fotogrāfiem un video cilvēkiem, jo viņi var tik ļoti daudz ko jums palīdzēt un ieteikt!


Raksta autors Ainārs Krauklis, sagatavoja Līva Martinsone