Kāzu fotogrāfi cenas, kā atrast īsto un nekļūdīties

Kāzu planošana 99% gadījumos sākas ar svinību vietas izvēli un kāzu fotogrāfu.

Divas lietas, bez kurām nu nevar iztikt. Pat tad, ja izlemjat kāzas svinēt divatā Alpu kalnos un mosties līdz ar sauli, arī gribēsiet kadu foršu bildi, ko paradīt draugiem.

Kāzu fotogrāfs

→ Kas viņš tāds un kā atrast savējo, par to arī parunāsim. Nu protams par cenām arī 🙂

Atverot plašo interneta pasauli, pat viss kompetentākais lietotājs apjuks, jo šodienas kāzu fotogrāfu piedāvājums ir tik liels, ka Jūs pat iedomāties nevarat. Mes kā šīs jomas speciālisti varam dot Jums dažus labus padomus.

Ar ko tad sākt?

Vispirms vajadzētu saprast savu kāzu budžetu un salikt prioritātes, tāda veidā sapratīsiet cik EUR esat gatavi atvēlēt fotogrāfa pozīcijai. Tādā būs vieglāk saprast pa kuru cenu kategoriju šaut.

Kāzu fotogrāfi un cenas – parunāsim par tām?

Varbūt sagrupēsim visus 3 grupās:

  1. “labais gals” – cenas no EUR 700 – EUR 1300+
  2. “vidējais” tautas gals – cenas no EUR 550 – EUR 700
  3. “lētais gals” – cenas no EUR 150 – EUR 400

Šīs ir pilnīgi reālas kāzu fotogrāfu cenas Latvijā. Mēs, kā Eiropas savienības valstiņa varam viegli uzelpot, jo piemēram Anglijā daudzmaz sakarīgs fotogrāfs uz pilnu kāzu dienu izmaksā sākot no 5000EUR, teiksiet, jā, bet tur citas algas, tā ir, bet arī tur tuvu ne katrs var to atļauties.

Kā fotogrāfi iedalās un ar ko tad atšķiras?

Ok, šoreiz sāksim ar “labo galu”, kas ir pieredzējuši un prasmīgi kāzu fotogrāfi. Ar ko tad viņi atšķiras? Pirmāmkārtām ar to, ka 90% gadījumos viņi strādā ar dabīgo gaismu, bez zipspuldzēm!! Tādā veidā saglabājot autentiskumu. Ja pie tikšanās uzdosiet pareizos jautājumus, sapratīsiet, ka šī līmeņa fotogrāfi nemētājas ar atlaidēm un ir spējīgi pielāgoties praktiski jebkurai situācijai un nodrošināt ar labu rezultātu, taj pašā laikā nelielot sevi un nepārspīlējot lietas. Šādiem fotogrāfiem vienmēr būs liels portfolio, ko uzreiz parādīt, kā arī sakarīgi padomi daudzām situācijam. Labie kāzu fotogrāfi biežāk strādā uz reportāžu, tas ir dzīvie momenti. Protams, atceraties, ka ļoti daudz kas ir atkarīgs no paša cilvēka!

Dodamies tālāk un nākamais ir tā sauktais “vidējais” tautas gals. Kāzu fotogrāfi, kuri jau strādā šajā jomā kādu laiciņu un ir spējīgi sniegt tīri labu rezultātu. Šajā segmenta Jūs jau sastapsieties ar diezgan lielu dažādību, gan stilos, gan apstrādē, vienīgais ko varam ieteikt, izvēlaties sev tīkamāko pēc **bildēm, **cilvēka. Neaizmirstiet pajautāt šiem fotogrāfiem kādā stilā vairāk patīk bildēt: reportāžas vai inscinējumi. No tā būs atkarīgs, tas kādas kāzu fotogrāfijas saņemsiet, vai nu būs vairāk dzīvie momenti vai pozētās bildes. Bet ja godīgi, tad dzīvos momentus vairāk un labākus noķers labie fotogrāfi. Latvijā šajā segmentā fotogrāfi ir visbiežāk sastopami un konkurence ir vislielākā.

Nu tad esam nonākuši arī līdz “lētajam galam”. Šie kāzu fotogrāfi bieži vien ir gatavi strādāt par jebkuru piedāvāto summu un arī ar autobusu braukt uz Rēzekni. Te varam iedalīt, gan studentus, kuri mācās, gan tos, kuriem kāds uzdāvinājis fotoaparātu un jau pēc nedēļas uzskata sevi par profesionālu fotogrāfu. Portfolio šādiem cilvēkiem ar fotoaparātu rokās parasti sastāv no 10-520 labākajām kāzu bildēm, kapēc? Jo no visām 1400 – 2500 uzbildētajām to labo ir gana maz, lai rādītu plašai publikai. Pajautājiet šādam fotogrāfam, lai parāda fotogrāfijas no vienām kāzām, pilnīgi visas, un pavērojiet viņa attieksmi. 95% gadījumos viņš to nevarēs vai arī negribēs. Izdariet secinājumus.

.

Kur meklēt kāzu fotogrāfu?

Kad esat sapratuši budžetu +/- un stilu, kurš uzrunā, uzsāciet kāzu fotogrāfa meklējumus. Variet sākt ar google, vai ar kāzu portāliem: precos.lv / ligavam.lv / vedejiem.lv, utt. Piedāvājums ir milzīgs.

Uz lapas izkopējiet āra linkus ar tiem, kas patīk, atstājiet pašus pašus tīkamākos! Nākamas solis – palasiet internetā, ko citi raksta, kādas atsauksmes. Tiem, kuri patīk vislabāk, rakstiet vēstuli/email privāti vai labāk piezvaniet.

Tālāk jau viss atkarīgs no abpusējas komunikācijas.

.

 


Cerams, ka raksts bija noderīgs – tiekamies nākošajos.

Raksta autore: Nadja Kraukle | BalticWedding

.

.

.

.

Kāzu fotogrāfi cenas