Kāzas ziemā – PRAKTISKI IETEIKUMI – BalticWedding

Ja esat nolēmuši krietni atšķirties no pārējiem un svinēt kāzas ziemā, tas ir forši, jo sniegam, aukstumam un ziemai kopumā piemīt tāds savs šarms. Karsta izelpa aukstā kāzu rītā, silta ingvera tēja smukās krūzītēs, stilīgi plediņi un citas foršas lietas, ko variet sadarīt kāzās ziemā.

Vienvārdsakot ziemas kāzām – JĀ!

Kāzas ziemā

Ļoti svarīgs posms ir kāzu plānošana, kāpēc? Cilvēki, kurus Jūs izvēlēsieties, tie, kas palīdzēs saplānot, izdomāt, realizēt, lai kas tas arī nebūtu, jā tieši cilvēki apkārt jums rada to noskaņu, to foršo vai dažkār ne tik foršo, tāpēc šis ir vissvarīgākais.

Labi, ķeramies vērsim pie ragiem!

Apskatīsim divas atšķirīgas ziemas kāzas tepat Latvijā. Abas foršas un gan video gan foto sanāca superīgi.

#1 – Kāzas ziemā ar sniegu.

Ierados Tukuma rajonā pie līgavaiņa uz mājām, viņš kopā ar vedēju bija izdomājuši, ka rītu iesāks pavisam neierasti kāzu rītiem vasarā. Un mēs devāmies izbraucienā ar kvadrociklu un krosa motociklu, gan pa ceļu, gan pilnīgā ofroudā – pļavā. Tas bija gan skarbi, gan superīgi vienlaikus. Ar iegūtajām emocijām saģērbām līgavaini, safilmēju superīgus dabas skatus apkārtnē (īsta ziema bija ārā, -17C) un devos uz ceremonijas vietu – baznīcu. Tikmēr otrs operators/filmētajs pavadīja rītu pie līgavas filmēdams kā pucējās meitenes.

Tad kāzu ceremonija diezgan dzestrā, bet skaistā baznīcā.

noskaties video – 

.

Tālāk devāmies nelielā kāzu tradīciju devā uz autentiskām Latviešu mājām – cepām maizi un filmējām visādus smukumiņus, diena bija saulaina un superīga.

Un tad beidzot kāzu fotosesija, jā tas bija skaisti – zirgs ar kamanām, melni dūmi kurus abi pakūpināja vakarīgā saulītē, maigi pieskārieni un tuvplāni ar ziemas saules stariņiem – patiešām skaisti. Riktīgi nosalām, bet izbaudījām kārtīgu ziemu ar daudz sniega.

Kāzu svinības kopā ar visiem kāzu viesiem jau siltumā – “Villa Santa”, bija patiešām jautri.

.

#2 – Kāzas ziemā bez sniega.

Kāzu rīts aizsākās Babītes rajonā vecāku mājās, diezgan agri no rīta, sajūta kā rudenī, bez baltās zemes kārtiņas. Kāzas pašās decembra beigās 🙂 Nepiespiestā gaisotnē forši pastrādājām un safilmējām abus vienā vietā.

noskaties video – 

.

Devāmies uz fotosesiju pie jūras, virziens – uz Lapmežciemu. Nonācām tādā foršā mežiņā tieši blakus jūrai, ka kādu brīdi līdz ūdenim nemaz netikām, sataisījām daudz foršus kadrus, dikti auksti nebija, gaisma laba, jo nebija spilgtā vasaras saule. Tākā kāzu svinības ieplānotas bija Jaunmoku pilī, braucām tālāk pils virzienā un pilnīgi nejauši pamanīju, ka kreisajā pusē ir super-liela pļava ar piesnigušām vagām, protams, ka stājāmies un skrējām iekšā filmēties. Tur bija tiešām forši un iespaidīgi skati no drona.

Tālāk jau kāzu svinības un visi citi labumi siltumā.

.

Ieteikumi kāzām ziemā:

Lai kāds arī nebūtu laiks, galvenais ir garstāvoklis un vēlme kopīgi izdomāt ko foršu/atšķirīgu. Ja ārā ir sniegs un auksts, paņemiet līdzi termosiņu, maiņas apavus un kādu stilīgu plediņu, par mūziku un garstāvokli foto/video sesijā parūpēsimies mēs un kopīgi izdomāsim kur sataisīt foršus kadriņus. Ja gribās izbraukt ar sniega močiem – dariet, ja ar zirgiem – arī! Varbūt gribās kopā nopurināt kādu ļoti piesnigušu koku, lai kas arī tas nebūtu – dariet, dariet to, kas jums sagādā patiesu prieku un emocijas. Tad arī rezultāts un atmiņas būs superīgas. 🙂

Ko jūs teiktu par 50 svecēm pustumsā, kas saliktas sniegā un jūs abi pa vidu, jā tas vairāk romantiskajiem.

.

Labi, sanāca gari, bet ceru, ka noderīgi.


Raksta autors – Ainārs Krauklis, BalticWedding