kāzas rāmavas muižā, kāzu video

Kāzas muižā – kā izvēlēties svinību vietu

Šodienas tēma – kā izvēlēties kāzu svinību vietu. Tāpēc šodien mums ciemos ir Ilze un saruna būs par to, kā svinēt kāzas muižā.

 

Ja vēlies uzzināt, kā pareizi izvēlēties svinību vietu kāzām, piemēram kāzām muižā, vari klausīties arī mūsu podcast raidījumu. Spied play un patīkamu klausīšanos.

Kāzas muižā

Rāmavas muiža ir brīnišķīga vieta kāzām, kāzu svinībām, sajūtām, emocijām un ne tikai.
Ilze ir muižas saimniece jau desmito gadu. Rāmavas muiža atrodas netālu no Rīgas, tikai 15min attālumā no Rīgas centra. Lai gan muiža ir ļoti tuvu Rīgai, tā ir tādā, kā savā oāzē, parkā ar dīķīti, putnu dziesmām un koka ēku. Ilze atzīst, ka viņu misija ir saglabāt un uzturēt šo vēstures pieminekli, ko var veikt pateicoties tam, ka muižā notiek daudz un ļoti skaistas un greznas kāzas.

 

Kā izvēlēties kāzu svinību vietu?

Lai neapmaldītos lielajā izvēlē, sākot ar pirtīm un beidzot ar pilīm, iesakām sākumā apzināties, ka kāzas ir ļoti īpašs un skaists notikumus, tādēļ nevajag baidīties un ļaut sev izdzīvot šo pasaku. Kāzu svinību vietas izvēlē ir jāsaprot, kas tuvāks sirdij un emocijām. Jāapskata vairākas svinību vietas un jāsaprot, kurās esat jutušies labi un kur ir tā noskaņa, kādu vēlaties.

  • Jāsmeļās idejas, ko vēlaties svinību vietā realizēt un, protams, jāapzinās, cik izvēlētā svinību vieta ir elastīga un cik ļoti ļauj jums idzīvot jūsu pasaku un idejas.

Katrai vietai ir kādi noteikumi, kas ļoti atsaucās uz dažādiem individuālajiem risinājumiem un idejām, ko jaunie pāri vēlas izveidot. Ilze ir pieredzējusi, ka jaunie pāri brauc apskatīt svinību vietu kopā ar vecākiem un vedējiem, kur katram ir savs viedoklis, taču svarīgi ieklausīties sevī un saprast kas jums pašiem, kā jaunajam pārim, patīk vislabāk un kur jūs jūtaties vislabāk. Jāsaprot, kuri kritēriji jaunajam pārim ir svarīgāki, vai tas ir attālums, vai nakšņošanas iespējas, kādam varbūt svarīgi, kāda ir vietas ietilpība un cik daudz viesi plānoti un tikai tad, beigās, tiek vērtēts arī budžets.
Šobrīd ļoti aktuāli, ja svinību vietā viesiem ir vairākas zonas un nav visu vakaru jāsēž pie viena galda. Daudzas svinību vietas piedāvā iespēju izvērsties un ierīkot arī chill zonu viesiem vai kafijas dzeršanas vietiņu. Rāmavas muižā svinības var notikt gan iekštelpās, gan muižas parkā, papildus tam ir ierīkota arī chill zona, kā arī tiek atvērta deju zāle, lai viesiem ir iespēja justies brīdi un atpūsties svinībās.

  • Ko drīkst un ko nedrīkst darīt svinību vietā?

Cienot apkārtējos un apzinoties, ka svinības var traucēt apkārt esošos cilvekus un iedzīvotājus, Rāmavas muiža ir noteikusi, ka fona mūzika parkā drīkst būt līdz pulksten desmitiem vakarā, taču dejošana gan notiek muižas deju zālē. Ar ko ir jārēķinās, protams, arī citās kāzu svinību vietās, ja tās atrodas apdzīvotās vietās.

Kāzu svinības ārā, pie muižas

Noskaties brīnišķīgu kāzu video ar svinībām ārā pie muižas

Vienmēr ir jābūt variantam B, ja nu tomēr laikapstākļi kāzu dienā pieviļ. Pateicoties mūsienu neierobežotajām iespējām un tehnoloģijām, var diezgan laicīgi jau paredzēt vai kāzu dienā būs lietus vai ne, kas palīdz arī saprast, vai tiešām svinības var rīkot ārā. Viens no plusiem rīkojot svinības ārā – plašums, kur izpausties. Salīdzinoši brīvi var iekārtot galdus, turpat blakus mūziķus, kā arī ja nepieciešams var ierīkot foto zonu, bērnu zonu. Mīnuss – jābrīdina viesi, ka nav vēlamas augstpapēžu kurpes. Lai viesi nebaidītos no odu uzbrukumiem, vajag parūpēties arī par plediņiem, ko iedot salīgākajiem viesiem svinību vakarā.

Kāzu svinību vietas izmaksas

Viss atkarīgs no viesu skaita un vai vēlaties svinības ar nakšņošanu vai bez. Izvēloties muižu vai pili, kur jau ir noskaņa un romantisks tēls, izmaksās jau tiek iekļauta telpu noma, gan romantiskās dekorācijas un sajūtas, kādas rodas atrodoties šajās telpās. Rīkojot svinību vietu kādā veclaicīgā šķūnī, kam arī ir savs šarms, jāsaprot, ka šai vietai būs daudz jāiegulda, lai radītu jūsu īpašās dienas noskaņu un sajūtas, sākot ar galdiem, svecēm, lapiņām un beidzot ar tehnisko personālu, kas to visu palīdz noorganizēt. Rāmavas muižā rīkojot kāzu svinības izmaksās tiek iekļauts gan vizuālais noformējums, gan ēdināšanas pakalpojumi, gan viesmīļi, galdi, galdauti un vēl daudz citas svinībām nepieciešamās detaļas.

Ilze no Rāmavas muižas iesaka maksimāli atvieglot kāzu plānošanu un izvēlēties svinību vietu, kas piedāvā pēc iespējas vairāk pakalpojumus, lai katra mazākā lieta jaunajam pārim nav jāmeklē atsevišķi. Svinību vieta jāizvēlas ieklausoties sirdī, saprotot, ka tieši tā ir īstā vieta, kur izdzīvot savas sapņu kāzas.


Kāzas muižā – Raksta autors Ainārs Krauklis / Balticwedding