Kāzas Jūrmalā, Baltic beach, Gundega un Andris, kāzu video

Visi mīlas stāsti ir brīnišķīgi, bet mūsējais ir mūsu favorīts.

Ir 2013.gada 31. maijs, plkst.23.30. Vēl tikai ātri “jāieskrien” Draugiem.lv un jādodas gulēt, jo rīt agri jāceļas. Te pēkšņi!

ANDRIS: Labvakar, smukā! Ko neguli?

GUNDEGA: Paldies par “smukā”. Ko pats neguli?

Jautājumu uzdošana un atbilžu sniegšana savīta kopā ar lielisku humoru ieilgst līdz plkst.2.00 naktī, un miegam atliek pavisam maz…

Kāzu video / Gundega + Andris

.

.

Ir jauna diena un vienmēr arī kāda jauna ziņa no Andra. Sarakste turpinās katru brīvu brīdi. Komunicēt ir ļoti viegli un tik interesanti. Tiek apspriestas gan ikdienišķas sadzīves lietas, gan tas, kas notiek pasaulē, bet visam pa vidu viens liels flirts.

Ātri tiekam pie savstarpējām iesaukām, kas atvasinātas no mūsu uzvārdiem. Andris ir Kiča, savukārt Gundega- Mikis.

Satikt vienam otru dzīvē neizdodas tik ātri kā gribētos, jo Gundega aizbrauc vairāku nedēļu atvaļinājumā projām no valsts. Tas netraucē turpināt ikdienas saraksti.

Pienāk diena, kad Mikis atgriežas. Andris jautā, vai drīkst sagaidīt lidostā? “Jā, bet tikai salaveča tērpā” ir Gundega atbilde. Ir pats vasaras vidus- jūlijs. Kiču tas nenobiedē un viņš paziņo, ka tērpu ir dabūjis. Taču Mikis vairs nav tik pārliecināta, ka grib pirmo randiņu ar salaveci lidostā. Vienojamies par citu laiku, vietu un apstākļiem.

Tikšanās diena ir klāt. Andris saka, ka viņu varēs atpazīt pēc uzraksta uz T-krekla: “beer with me”. Oriģinalitātes viņam netrūkst. Gundega pieklājīgi nokavē, taču Kiča, cilvēku pūlī, dāmu atpazīst uzreiz. Droši pienāk klāt, stādās priekšā un apskauj Gundega tā, ka viņas lūpas nejauši skar Kiča kaklu. No tā tiek “izpūst zilonis”, Andra interpretācijā, un turpmāk visiem tiek stāstīts, ka Gundega jau pirmajā tikšanās reizē viņu ir bučojusi uz kakla. Lai tā būtu…

Kiča “noskanē” Miki no galvas līdz kājām un skatoties uz Gundegas papēžkurpēm saka: ” Tev šodien nav tie ērtākie pedāļi. Iesim uz kuģi.” Mikim nav ne jausmas, kas tas par kuģi, bet atbilde ir- ejam. Izrādās tas ir restorāns, kurš atrodas uz ūdens- upē, uz kuģa. Viena no vietām, kuru saucam par savu un joprojām mīlam apmeklēt.

Sarunas rosās nepiespiesti brīvi, un pārņem sajūta, ka pazīstam viens otru jau sen. Joks pēc joka un smiekli līdz asarām. Brīnišķīgi pavadīts vakars patīkamā kompānijā. Bet tā nav mīlestība no pirmā acu skatiena…

Sarakste turpinās dienām un naktīm, ir tik daudz par ko runāt. Drīz vien ir Andra uzaicinājums uz otro tikšanos. “Braucam uz jūru! “: viņš saka.

Ir karsta vasaras diena, ko pavadām kopā no rīta līdz vēlam vakaram. Tur pie jūras iedegas dzirkstele te viena, te otra acīs. Ir tik ļoti labi! Tā sākas mūsu skaistā, neaizmirstamā vasara ar negulētām naktīm, vīna dzeršanu mēness gaismā un atklātām sarunām. Tas viss kopā ar ikdienišķiem pārsteigumiem pie kā nevar un nemaz negribas pierast. Seko regulāri tuvāki un tālāki ceļojumi, un vienā no tiem atzīšanās: es tevi mīlu.

Laiks skrien, klāt kārtējā gadu mija. 2016.gadu esam nolēmuši sagaidīt draugu kompānijā. Pulkstens ir tieši 0.00, visi steidz atkorķēt šampanieti, bet Andris metas uz ceļa Gundegas priekšā un pārsteidz ar bildinājumu. Mikis ir tik ļoti izbrīnīts, ka paiet krietns laiks līdz viņa spēj pateikt “jā” un atļauj pirkstā uzlikt saderināšanās gredzenu. Andris ir pārsteidzis visus klātesošos un pasākums pārvēršas par saderināšanās ballīti.

Ar kāzām nesteidzamies, bet ik pa laikam pie šī jautājuma nonākam. Sākumā domājam par standarta, divu dienu pasākumu ar milzīgu viesu skaitu un visām tradicionālajām kāzu izdarībām. Braucam aplūkot svētkiem piemērotas vietas, līdz vienā brīdī saprotam, ka patiesībā ne viens, ne otrs no tā neko nevēlamies. Tajā pašā laikā apprecēties gribam. Rodas pat doma, ka to varētu izdarīt slepeni, aizbraucot uz kādu eksotisku salu. Viss notiek bez steigas…

Ir jau 2018.gada septembris, kad pastaigājoties pa Vecrīgu, spontāni iegriežoties juvelierizstrādājumu veikalā tiek pasūtīti laulību gredzeni. Abiem ir skaidrs, ka kāzās būs Latvijā, pie jūras un tajās piedalīsies tikai paši tuvākie, mums īpaši nozīmīgi cilvēki, kuri ir ar un par mums vienmēr un visur. Kā kāzu datums tiek izvēlēts 2019.gada 31. maijs, kas ir mūsu iepazīšanās sestā gadadiena. Tā vienmēr būs mūsu svētku diena, jo vislielākā dāvana šajā dzīvē mēs esam viens otram.

.

Kāzu rīts | Baltic Beach hotel Jūrmalā

Foto sesiju vietas kāzās | mežs, jūra, siltumnīca, viesnīca Baltic Beach

Kāzu foto | Nadja Kraukle, BalticWedding

Kāzu video | Ainārs Krauklis, BalticWedding