Kā notiek kāzu video filmēšana? dalamies pieredzē

Kāzu video filmēšana jeb operatora darbs kāzu dienā ir ļoti interesants un daudzpusīgs darbs. Noteikti sarežģīts un atbildīgs darbs.

Patiesībā es šeit varētu jums izveidot rakstu dažu kilometru garumā, bet cienot laiku un plānošanas pūles centīšos būt īss. Padalīšos konkrēti mūsu pieredzē.

Kāzu video, kas tas ir?

Galvenokārt tas ir stāsts par jums (pāri kas precās), tās ir emocijas kustībā un ar tās dienas sajūtām. Vidējais kāzu filmiņas garums Latvijā ir ap 7min. Pilnīgi pietiekoši, lai parādītu praktiski visu, kas kāzu dienā noticis.

 

Bet kā tad notiek kāzu video filmēšana,

to reti kurais zin, jo vienkārši nav bijusi ar to saskarsme, tas ir pilnīgi normāli, tāpēc tulīt atbildēsim uz biežāk izskanējušajiem jautājumiem.


 • Cikos pie mums ierodas kāzu operators?

Nav konkrēta laika, tas ir atkarīgs no tā, cikos līgava ir pilnībā saposta un gatava doties uz ceremoniju. Parasti operators ierodas 2h pirms līgava gatava. Ja jūs pošaties katrs savā pilsētā, patālu viens no otra, ieteikums – izvēlaties kāzu video piedāvājumu, kur komandā ir 2 kāzu filmētāji, tad kāzu rītā viņi sadalās. Kāzu rīts mums un jums ir lieliska iespēja tuvāk iepazīties, atrast kopīgu valodu, jokus un tēmas.


 • Kas notiek tālāk, kad abi gatavi?

Kāzu operators dodas uz ceremonijas vietu, ir forši ja viņš var ierasties tur 30min pirms pašas ceremonijas. Tad smuki iefilmē pašu vietu, to kā ierodas viesi, ar viņu patiesām emocijām. Ir reizes kad pafilmē ar dronu pirms ceremonijas, parasti to dara pēc vai ceremonijas laikā (ja strādā divatā). Tiek pielikts mokrofons ceremonijas vadītājam (vai arī pie skaņu pults), lai filmā var ielikt video ar labu skaņu. 


 • Kā tiek filmēta kāzu ceremonija?

Ja strādā 1 operators, tad viņš visu dara viens, gan filmē jūs, jūsu emocijas, skatienus, kā arī viesus un vecākus. Forši ir noķert kādu asariņu uz mammas vaiga, ja tas sanāk, tad tā ir vērtība. Mēs filmētāji zinām kurā ceremonijas daļā kas notiks un kad ko teiks, tāpēc varam arī uz brīdi pazust no “skatuves”, lai piefilmētu kopplānus un detaļas, ko visbiežāk satraukumā kāzu dienā jūs nepamanat, bet filmā tas viss būs.

Ja filmē divatā, tad katram ir savi uzdevumi un parasti plecu pie pleca kopā neesam, viens vairāk pie jaunā pāra, otrs – viesi, vecāki, detaļas un svarīgi tuvplāni (piemēram cemocijas solījumu laikā). Rezultāts strādājot divatā ir labāks. Foršs moments ir brīdis, kad esat jau apsveikti un ir tāds kā mini tusiņš, kurā var palidināt dronu un interesanti iefilmēt viesus.


Apskatiet vienu foršu video, kurā vairāk parādu filmētāja darbu + arī pašas kāzas

 • Vai nebūs tā, ka kāzu filmētājs traucēs vai būs pārāk tuvu visu laiku?
 • Pateikšu pavisam godīgi! Filmētāji ar pieredzi ne tikai perfekti pārvalda tehniku un paredz daudzas lietas, bet arī vairāk spēj izprast pašus cilvēkus. Tas nozīmē, sajust cilvēkus un novērtēt situāciju. Nekādā gadījumā nav tā, ka visu dienu esam metra attālumā, jo kāzu filma sastāv no daudz kā (vietas, detaļas, daba, cilvēki, dekorācijas, utt, utt). Tas viss ir jānofilmē. Ir pat gadījies tā, ka mēs jūtam ka pārim vajag brīdi atvilkt elpu, atpūsties, tad mēs mierīgi pieejam klāt un pasakam, ka atstāsim jūs divatā, atpūšaties, pabaudat mirkli. Paši ejam kafijas pauzītē vai tml.

  Savukārt kāzu filmētāji no vidējā, vidēji zemā segmenta strādā pavisam citā stilā – vairāk pozētie momenti, vairāk pārfilmē epizodes, jo nesanāk ar pirmo vai otro reizi nofilmēt dažādas situācijas. Biežāk uztraucas par viskautko un sev apkārt veido tādu kā mazu nervu kamoliņu. Bet arī šis posms ir jāiziet, jo neviens taču nav izaudzis bez kļūdām, vai ne?


  Kāzu videogrāfs

  Es teiktu, riktīgs “multitasking” cilvēks, kurš kāzu dienā ir:

  kāzu video filmētājs, drona pilots, gaismotājs, autovadītājs, skaņu inženieris, psihologs, kāzu vadītājs, video montāžists,

  Cik daudz laika vajadzēs fotosesijai/filmēties?

  Ļoti atkarīgs no jums pašiem. No tā cik aktīvi esat, cik daudz vai maz vēlaties pozētos momentus. Atceros bijām kāzās Bīriņu pilī un pirms kāzām mums tikai pateikts, ka kāzu fotosesija kā tāda nebūs. Nodomāju, nu ok! Izaicinājums dzīvajiem momentiem. Rezultātā fotosesija notika un tā bija aptuveni 15-20min gara, video sanāca perfekts!

  Pēc pieredzes varu teikt, ka visas dienas ietvaros pilnīgi pietiek ar 2 atšķirīgām vietām, kur fočēties un filmēties, ja plānojat “one place wedding”, tad var filmēt visu vienā vietā vai arī izbraukt uz stundiņu bez viesiem.

  Svarīgi ir pateikt, ja esat uz savām kāzām nolīguši līdzvērtīgus filmētājus un fotogrāfus, tad tie noteikti spēs forši sastrādāties un jums nebūs jāgaida kad fotogrāfs pabeigs fočēt, jo abi divi, gan foto gan video strādās tandēmā vienlaikus. Ja vienā vietā kopā esam vismaz 30-40min, var paspēt gan no zemes pafilmēt, gan ar dronu, kā arī paspēsiet pačilot divatā ar kādu picas gabaliņu vai šampānieti.


  Kāzu svinību daļa/bankets.

  Šķiet grūtākā daļa filmētājam, bet tajā pašā laikā ne mazāk interesanta, jo šeit kāzu filmētājs var izpausties gana (tās ir vismaz 6 stundas). Mēs ne tikai ķeram visādus foršus mirkļus ar viesiem, bet arī drons ir pa brīdim tiek izvilkts no somas. Ja svinībām ir izvēlēta interesanta vieta, tad kāzu filmētājs noteikti atradīs visādus interesantus kadrējumus. Diezgan lielu vērību pievēršam tam, lai filmējot netiktu nevietā aprautas runas, apsveikumi utt.

  Ja pāris nav pavisam piekusuši (to pēc sajūtām), tad vismaz reizīti izvelkam uz dažiem romantiskiem vakara kadriņiem vai arī tumsā kautko interesantu iefilmējam.

  Ziniet, kas ir patiešām patīkami?

  Kad klienti raksta pēc kāzām – mēs savā kāzu dienā bijām uztraukušies un daudz ko palaidām garām, bet jūs nofilmējāt tik daudz svarīgus brīžus!

  Raksta autors _ Ainārs Krauklis || BalticWedding

  Atbildēt