Kā ietaupīt naudu kāzās, 13 foršas idejas

Nu tad, šoreiz par to, kas aktuāli ikkatram pārim, kas nolēmuši svinēt kāzas!

Kas būtu jādara, lai ietaupītu naudu kāzās?

Šo jautājumu uzdod sev gandrīz katrs, kurš sāk likt kopā kāzu budžetu un daudzos, daudzos punktus prioritāšu sarakstā, piem: (svinību vieta, fotogrāfs, ēdiens, kāzu gredzeni, kāzu video, dekorācijas, alkohols, utt, utt).

Ar ko vispār būtu jāsāk? – Ar prioritāšu sarakstu! Tieši tā, lai Jūs paši saprastu uz ko esat gatavi vairāk tērēt un uz ko mazāk. Tas ir ļoti svarīgi.

Šajā rakstā mazāk dalīsimies ar savu pieredzi, savukārt vairāk ar jau precēto pāru pieredzi (cilvēku, kas jau izgājuši cauri visam). Nu tad aiziet! Pieņemsim, ka prioritāšu saraksts ir izveidots (labāk ar iespēju mainīt vietām punktus), jo plānošanas laikā prioritātes var mainīties un arī mainās.

13 idejas kā ietaupīt naudu kāzās

⇒ Drusciņ ar humoru 🙂 Viena līgavaiņa ieteikums: “Personìgi es ieteiktu neprecèties, tad varètu ietaupìt visvairāk“.

⇒ Bet ja nopietni, tad noderīgs ieteikums būtu: Uzsākat kāzu plānošanu ļoti savlaicīgi, tādā veidā mazināsiet stresu un būs laiks nopelnīt vairāk naudas un līdz ar to vairāk varēsiet atļauties.

⇒ Ne mazāk svarīgi būtu: Rūpīgi izvēlēties viesu skaitu. Aicinot tikai svarīgākos un tuvākos radus. Aiciniet tos, ar kuriem kopā jūtaties visforšāk.

⇒ Drusciņ var ietaupīt ja svinēsiet kāzas nesezonā, tas ir no Novembra līdz Martam, tad iespējams pakalpojumu sniedzējiem izprasīt nelielu atlaidīti. Tikai atceraties, ka silts laiks un saulīte dod plašākas iespējas dažādām interesantām idejām, kā piemēram ceremonijai ārā vai svinības ne telpās.

⇒ Sākotnēji izvēloties skaistu vietu svinībam, mazāk naudas vajadzēs uz kāzu dekorācijām. Kā piemēram, par lētu naudu izīrējot parastu viesu namu, diezgan daudz vajadzēs ieguldīt, lai tur būtu skaisti.

⇒ Kāzu kleita: daži populāri Butiki/veikali, ik pa laiciņam rīko tā saucamās “Grand SALE”, kad iespējams ļoti labas iepriekšējo kolekciju kāzu kleitas iegādāties pat ar 60% atlaidi. Izmantojiet tādas iespējas.

⇒ Ja uzticat savu kāzu plānošanu kādai no Kāzu Aģentūrām, tad izvēloties pakalpojumus no viņu saraksta, bieži vien tur cenas ir ar 10-15% atlaidi. Kā labs piemērs ir BalticWedding Club Card, ar kuru variet ietaupīt 500EUR un vairāk.

⇒ Kāzu auto: ja apzvanīsiet draugus, paziņas, noteikti atradīsies kāds skaists stilīgs auto, kuru varēsiet izmantot kā savu kāzu auto. Iespēja ietaupīt!

⇒ No ārzemju pieredzes: Pirms izsūtat/izveidojat ielūgumus, ierakstat pašā ielūgumā – “Lūdzu dāviniet naudu”, pēc kāzām nebūs skapīšos jāslēpj trauku servīzes 🙂

⇒ Kāzu dekorācijas un ziedi: izvēlaties sezonālos ziedus, tie būs lētāki. Kā arī noteikti izmantojiet gaismiņu virtenes, kas izskatās ļoti labi un nemaksā dārgi (noma).

⇒ Ja nevēlaties svinību vietā nakšņot, kopā ar visiem kāzu viesiem, kas izmaksu ziņā ir diezgan būtiska summa. Tad iespējams svinēt kāzas kādā labā restorānā, tad cena par vienu viesi būs sākot no aptuveni 37eur.

⇒ Izvēlaties svinēt kāzas pilsētā vai piepilsētā. Kāpēc? Sarēķiniet visu pakalpojumu sniedzēju auto izmaksas, piemēram: ja viņi brauks no Rīgas uz Cēsīm, kopā sanāks gana liela summa.

⇒ Nobeigumā atkal ar humoru, paskataties apkārt, varbūt kāds labs draugs, brālis, māsa arī plāno rīkot savas kāzas un varat sarīkot dubultkāzas 🙂 Starpcitu esam bijuši tādās un filmējuši, bija interesanti.


Galvenais jau ir ne māksla ieekonomēt bet, izbaudīt plānošanas procesu tiekoties ar daudziem foršiem cilvēkiem, veidojot attiecības, mācoties no citiem un arī pārējos iedvesmot ar savām foršajām idejām. Kāzu diena paskrien ātri, bet emocijas paliek sirdīs uz ilgu. 🙂

Esiet kopā ar labākajiem, ar BalticWedding