Filmēšana kāzās ar dronu

Filmēšana no gaisa – droni

Reti kurš jaunais pāris nepajautā vai Jūs filmējiet no gaisa. Tās ir mūsdienas, tā ir šodiena, kad praktiski visi veidotie kāzu video ir ar skaistiem kadriem no putna lidojuma – kuri filmēti ar dronu. Praktiski visi filmētāji lido ar DJI firmas droniem (paši populārākie).

 

Bieži vien nākas dzirdēt daudz jautājumus, kuri gandrīz vienmēr ir vieni un tie paši, tādēļ tūlīt sniegsim izsmeļošas atbildes.

 1. Cik augstu lido? – 500m
 2. Cik maksā? – vidēji DJI drona cena ir 1000eur, papildus vēl akumulatori, telefons un soma.
 3. Cik minūtes lido? – apmēram 30min.
 4. Vai viņam kamera ir Gopro? – Nē, viņam ir sava kamera.
 5. Viņš tikai filmē vai arī fotografē? – Jā gan video, gan foto, pie tam foto arī RAW formātā.
 6. Vai krīt? – Jā, krīt visi droni, tikai kad un kur, tas atkarīgs no daudziem apstākļiem.
 7. Kvalitāte? – 4K, kā arī Full HD un pat 5.4K
 8. Vai var filmēt tumsā? – Jā pilsētā pie ielu apgaismojuma var. 

Tagad atpakaļ pie kāzām, kādēļ vispār lidot un vai nepieciešami aero video kadri. Noteikti jau iespējams iztikt arī bez skaistajiem aero kadriem un filmēt no zemes, bet mēs paši kāzu video operatori esam tie, kas veido pieprasījumu šajā tirgū. Un ja vairāk par 50% pakalpojumu sniedzēju piedāvā šādu opciju “filmēšana ar dronu”, tad cilvēki to sāk uzskatīt par pašsaprotamu un nepieciešamu, vai kā mūsdienīgi teikt – MUST HAVE. Bet ja runājam par kāzu klipa veidošanu/montāžu, pilnīgi pietiek ar 6 labiem aero kadriem no visas kāzu dienas, un viņi piešķirs kāzu video pavisam citu noskaņu un garšu.

Šeit daži kadri no kāzām:

 

Filmēšana ar dronu.

Filmējot ar dronu, obligāti ir jārada iespaids, ka tas ir filmēts ar dronu, nevis ar kameras stabilizāciju skrienot pa zemi, nav jālido pārāk augstu, drīzāk no zemāka punkta jāpaceļas uz augstajiem skatiem, vai arī jālido tā, lai tas tiešām būtu saprotams, ka nu ar kameru tur tikt nav iespējams. Tas viss kopumā ir operatora/pilota pieredze. Un jo pieredzējušāks pilots/operators, jo mazāk reižu atkārtos lidojumu, lai iefilmētu nepieciešamo epizodi.

Bieži vien apstākļi iekrīt tā, ka nav iespējams atkārtot, piemēram: jaunais pāris izejot uz akmens tiltu Rīgā ar lieliem dārgiem baloniem rokās vienā brīdī palaiž viņus gaisā, tad drona pilotam/operatoram vienā plānā un mirklī ir jāuzfilmē gan jaunais pāris, gan baloni, gan pilsētas skats fonā.

Kā saprast vai aero video pakalpojumu sniedzējs ir pieredzējis un spēs apmierināt Jūsu vēlmes vai arī skaisti nofilmēt Jūs no gaisa?

 1. Noskatieties vairākus viņa veidotus video, ja pamanīsiet ka tie ir dažādi, tas jau liecina par profesionalitāti, ja tie būs līdzīgi viens otram – tātad iesācējs. Vēl raksturīgs iesācējiem ir tas, ka viņi lido augstu un maz kustina kameru, jo tas ir mazāk riskanti un vieglāk izdarāms.
 2. Aprunājieties par iespējamām filmēšanas vietām, pieredzējis pilots/operators vienmēr ieteiks labāko risinājumu un interesantākas vietas. Ja Jums kāzas filmēs divi operatori, tas ir ļoti labi, kamēr viens filmē ar dronu, otrs var izpausties no zemes un noķert tikpat iespaidīgus kadrus, viss atkarīgs no pieredzes un drusku arī no apstākļiem.
 3. Ja kāds Jums saka ka “Tur” nevarēs lidot, vietas pa maz, vadi vai koki mežā, tās ir “pupu mizas”, lidot un filmēt var praktiski jebkur, pat istabā vai svinību vietā virs galdiem, kā arī Vecrīgā visšaurākajā ieliņā. Ir protams izņēmumi – pie pašas lidostas vai piemēram Prezidenta pils! Viss ir atkarīgs no operatora pieredzes un vēlmes izveidot foršu video.

Cik ārti iespējams uzstādīties, lai nepalaistu garām svarīgus mirkļus?  Principā, ja pilots/operators ir pieredzējis, un viņš daudzmaz pārzina kāzu scenāriju, viņam būs līdzi drons somā un laiks, kas nepieciešams no brīža, kad izdomā pacelt dronu līdz lidojuma brīdim ir apmēram 1.5-3min. Vairākums gadījumos pilnīgi pietiekoši, lai jaunais pāris ieņemtu pozīcijas izvēlētajā epizodē.

Tātad atliek kopīgi ar kāzu operatoru nedaudz paplānot kāzu dienas daļu, kas saucas kāzu video sesija un viss noteikti būs skaisti 🙂

Raksta autors: Ainārs Krauklis